Çeşme Aktüel

Urla Belediyesi Çalışanlarına İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

Urla Belediyesi Çalışanlarına İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi
255 views
30 Mart 2015 - 19:24

Urla Belediyesi çalışanlarına “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” verildi. Belediye Meclis salonunda gerçekleşen C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Adnan Kaban ve İşyeri Hekimi Dr. İlknur Zungur tarafından verilen eğitimde çalışanlar; çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasak hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki suçlar, güvenlik  ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği genel kurumları güvenlik kültürü, acil durum eylem planı ve ekiplerin görev tanımları, parlama, patlama, yangın ve yangından korunma, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, ekranlı araçlarda çalışma, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerin uygulanması, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri konuları hakkında bilgilendirildiler.

4 saat süren eğitimin ardından çalışanların sağlık kontrolleri yapıldı.

foto1

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu