Çeşme Aktüel

Her mahalleye klimalı modern durak

Her mahalleye klimalı modern durak
210 views
17 Nisan 2015 - 16:11

Aliağa Belediyesi, kent merkezinde Aliağa halkının hizmetine sunduğu klimalı modern durak hizmetini yasa ile mahalle statüsüne kavuşan köylere de götürüyor. Duraklarda toplu ulaşım araçlarını bekleyen vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için modern durak projesini kent merkezinde hayata geçiren Aliağa Belediyesi, modern durak projesini ilçe geneline yaymak adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda şuana kadar Güzelhisar ve Samurlu mahallelerinde modern durak projesini hayata geçiren Aliağa Belediyesi, 2015-2016 planlaması doğrultusunda Aliağa’nın tüm mahallerine modern duraklar kazandırmayı hedefliyor.

MODERN DURAKLAR FARK YARATIYOR
Vatandaşların yaz mevsiminde serin, kış mevsiminde ise sıcak ortamda beklemelerine imkân veren modern durakların ilki Hükümet Caddesi‘nde hizmete girmişti. Daha sonra Aliağa’nın merkez caddesi olan İstiklal Caddesine yapılan ve çiçeklendirme çalışmasıyla farkını ortaya koyan ikiz modern duraklarda vatandaşların büyük beğenisini toplamıştı. Aliağa Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde Aliağa’da bugüne kadar 5 modern durak hizmete girdi.

Modern durakların estetik tasarımı ile ilçeye görsel zenginlik kazandırdığını ve vatandaşların olumsuz hava şartlarından toplu ulaşım araçlarını beklerken rahat etmelerine imkan sağladığını belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Halkımıza verdiğimiz ‘modern bir Aliağa’ sözü doğrultusunda projelerimizi tek tek hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu noktada ilçemizde ki mevcut durakların modern duraklara çevrilmesi yönünde ki çalışmalarımızı tüm ilçe geneline yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu