Çeşme Aktüel

Küresel doktorlar Afrika’dan döndü

Küresel doktorlar Afrika’dan döndü
212 views
29 Nisan 2015 - 16:04

Küresel Doktorlar Ege Sağlık Federasyonunun 16- 26 Nisan 2015 tarihlerinde organize ettiği, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında 23 Bin Sünnet Projesi” kapsamında Cibuti, Mali, Somaliland ve Sudan da aynı anda altı ayrı sağlık ekibi ile düzenlemiş olduğu sünnet şenliğine katılan 26 doktor ve sağlık çalışanından oluşan Küresel Doktorlar projenin ilk adımını başarı ile tamamlayarak yurda döndüler. Küresel Doktorlar proje kapsamında 3500 Afrikalı çocuğu sünnet ederek sünnet operasyonlarının yanı sıra binlerce çocuk sağlık taramasından geçirilmiş ve hediye yağmuruna tutuldular. Ayrıca bu ülkelerde bulunan onlarca sağlık personeline sünnet hakkında uygulamalı eğitim de verildi.

Gidilen ülke halkları Küresel Doktorları büyük bir teveccüh, heyecan ve sevinçle karşıladılar. Bu kapsamda, Sünnet Şenliği’ne yapılan müracaatlar beklenenin çok üzerinde oldu. Yanı sıra projeden duydukları memnuniyetlerini her fırsatta dile getiren projenin uygulandığı ülkelerin yöneticileri de Küresel Doktorları sahiplenip, yakın ilgi ve alaka göstererek gereken her türlü desteği verdiler. Projeye iştirak eden gönüllü Küresel Doktorlar da Sünnet Şenliğine dâhil olmaktan, Afrika’da karşılaştıkları sıcak ve yoğun ilgiden, insanlara fayda sağlamaktan duydukları memnuiyetlerini “Yenilerinde de gönüllü olarak yeniden görev almaya hazırız” demekle ifade ettiler.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu