Çeşme Aktüel

Çeşme’nin New York’tan konuğu vardı

Çeşme’nin New York’tan konuğu vardı
159 views
03 Mayıs 2015 - 13:07

New York Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Marty Markowitz, Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın misafiri olarak Çeşme’ye geldi. Başkan Dalgıç’ın seçim manifestosu olan ‘9 Durak 9 Deneyim’ kapsamında Çeşme’nin ön plana çıkan destinasyonlarını gezen Markowitz, sık sık duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Burasının denizi, rüzgarı, tarihi, kültürü ve mutfağı keşif merakınızı sürekli olarak cezbediyor. Amerikalılar için Çeşme’nin dört mevsim yeni deneyimlere açık, samimi bir turizm noktası olduğunu özellikle söylemek istiyorum” diye konuştu.

DÜNYADA MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN BİR YER

Türkiye’nin marka değerinin farkında olan ve Türk dostu olarak tanınan Marty Markowitz, “9 Durak 9 Deneyim” felsefesi ile Çeşme’nin dünyada mutlaka görülmesi gereken yerler arasında olduğuna vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Amerikalılar farklı deneyimlerin peşinden gidiyor. Butik otelleri, zengin tarihi, masmavi denizi ve yöresel lezzetleriyle Çeşme, Amerikalılar için yeni bir keşif yeri olacaktır. Çeşme’nin İzmir ve Türkiye’nin marka değerini artıracağına inanıyorum.’’

NEW YORK’TA ÇEŞME’Yİ TANITACAĞIM

Çeşme’nin doğal güzelliklerine duyduğu hayranlığı da dile getiren Markowitz, kendi ofisinin penceresinden görebildiği tek manzaranın başka bir binanın duvarı olduğunu kaydederek, Çeşme’de yaşayanların çok şanslı olduğunu söyledi. İş için ‘fazlasıyla gönüllü’ olduğunu vurgulayan Markowitz, “Çeşme belediye başkanlığına aday olmam için ne yapmam gerekiyor? Şimdiden Türkçe öğrenmeye başladım” esprisini yaparak, New York’ta Çeşme’yi tanıtacağını sözlerine ekledi.

MARKOWİTZ’İN YORUMLARI HEYACAN VERİCİ

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise Kültür ve Turizm Daire Başkanı Markowitz’in yorumlarını heyecan verici olduğunu söyledi. Dünya üzerinde keşfedilmeyi bekleyen değerler arasında gösterilmenin önemini vurgulayan Başkan Dalgıç, “Çeşme sadece yaz aylarında değil, yılın her mevsimi misafirlerinin farklı deneyim ve keşifler elde etme şansını bulduğu bir kaynak. Doğal güzelliklerimizin yanı sıra kültür, tarih ve Ege’nin konukseverliğiyle Reisdere, Ovacık, Ilıca, Ildırı, Germiyan, Dalyan, Çiftlikköy, Çeşme merkez ve Alaçatı’da yılın her günü misafirlerimizi ağırlamak istiyoruz” diye konuştu.

ÇEŞME ŞARABI HEDİYE ETTİ

Marty Markowitz, Muhittin Dalgıç’a Brooklyn Nets basketbol takımı şapkası, New York’un çikolatası ve ‘NYC’ yazılı New York kenti rozeti armağan etti. Başkan Dalgıç ise Markowitz’e karabaş otu, kekik ve zeytinyağı ile Çeşme’de yetişen üzümlerden yapılan şarap hediye etti.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu