Çeşme Aktüel

Bakan Eroğlu Çeşme’nin kanayan RES yarasına neşter vuracak

Bakan Eroğlu Çeşme’nin kanayan RES yarasına neşter vuracak
141 views
07 Mayıs 2015 - 17:54

Orman Bakanı ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Çeşme ziyaretinde, Çeşme’nin kanayan yarasına derman olacağı sözünü verdi. 7 Haziran’daki genel seçimler kapsamında Çeşme’yi ziyaret eden Bakan Eroğlu, Ak Parti Çeşme İlçe binasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

RES LİSANSLARINDA TAHSİSLER MAHALLENİN İÇİNDEN GEÇİYOR

Çeşme Aktüel Dergisi Yayın Koordinatörü, Çeşme Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇEŞTUR) Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda ÇEŞTUR Projeler Koordinatörü Hüseyin Boyacı, Bakan Eroğlu’nun Ak Parti Çeşme İlçe binasında düzenlediği toplantıda soru- yanıt bölümüne geçildiğinde söz aldı. Kendisini tanıttıktan sonra Çeşme RRüzgar Enerji Santralleri (RES) projeleri ile ilgili hazırladığı belgeyi sundu. Belgede RES alanlarının Çeşme mahalle sınırları içinde, özel ve kamu parselli tarlalar üzerinde ve yaşam alanları arasında kurulduğunu üzerine basa basa belirtti. Özellikle verilen bir lisansın sınırlarının Reisdere mahallesi merkezi ile Yalı mahallesinin içinden geçmekte olduğunun göz ardı edildiğini belirtti.

SAYIN BAKANIM BİZE YARDIMCI OLUN

Hüseyin Boyacı, Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na hitaben, “Sayın Bakanım, Çeşme’de doğa ve termal turizme destek verme sözünüze inancım sonsuz. Söz konusu RES yapılmak istenen alanların üzerinde kurulmakta olan rüzgar türbinlerinin özellikle kapasitelerinin artırılmasıyla yeni nesil türbin kanatlarının yaratacağı rezonanslarının sebep olacağı sendromların, yerel halk kadar turizmi de etkileyecektir. Lütfen bu konuda yetkilileri uyarın.”

İLGİLİ BAKANLIKLARA İLETECEĞİM

Bakan Eroğlu Hüseyin Boyacının sunduğu belgeyi inceleyip, ilgili bakanlıklara (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı) ileteceği sözünü verdi.

[Not a valid template]

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu