Çeşme Aktüel

Çeşme’nin 2060 yılına kadar su problemi olmayacak

Çeşme’nin 2060 yılına kadar su problemi olmayacak
147 views
07 Mayıs 2015 - 12:55

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir 1. Bölge milletvekili adayı olarak seçim propaganda gezisi çerçevesinde Çeşmelilerle buluştu.

Çeşme çarşı esnafı ve halkı selamlayarak, kale önünden ilçe binasına kadar yürüyen Bakan Eroğlu, Çeşmeliler ile selamlaştı, ilçe binasında basın toplantısı yaptı. İzmir’in 2019 yılına kadar projelerinin hazır olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, “Geçen seçim 35 proje ile Binali Bey gelmişti, şimdi 466 yeni bakanlık proje ve yatırımları ilavesiyle toplamda devam edenler ile birlikte 501 proje ile İzmir’de hizmete talip olarak geliyoruz. Son 13 yılda yapılanlar, yapılacakların garantisidir. Bugüne kadar İzmir’e 28 milyar lira yatırım gerçekleştirdik” diye konuştu.

ÇEŞME’YE İKİ TANE OTOMATİK METEOROLOJİ İSTASYONU KURDUK

Bugün için dünyada en çok açılış gerçekleştiren bakanlık olarak, Çeşme’nin turizm atağında eksikliklerinin farkında olduklarını belirten Bakan Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“İzmir ve Çeşme Ege’nin incisidir ve dünyanın gözdesi olacaktır. Biz en güzel deniz, kum ve güneşi paylaşmak için ailecek geliyoruz ama doğa turizmi, termal turizmi gibi alternatif alanlarda Çeşme’nin atılım yapamadığını görüyoruz. Turist gezi programını yaparken meteoroloji raporunu önceden almak ister. Çeşme’de 2 adet olmak üzere Ege’de 46 adet otomatik istasyon kuruldu. Ayrıca susuz turizm olmaz. Biz İzmir’i susuz bırakmadık. Çeşme’nin de su sorununu kökünden çözüyoruz. 2060 yılına kadar çözüm olacak Karaburun Bozköy barajı ve Salman barajı ile bu güzide ilçeye içilebilir kalitede suyu getireceğiz. Bu sözümüzdür.”

SAKIZ EYLEM PLANI İÇİN 151 BİN DEKAR ALANDA ÇALIŞMA YAPILACAK

Bakanlığının ağaçlandırma faaliyetlerine de değinen Veysel Eroğlu, “Ayrıca takriben 156 milyon fidan üretilmesi ile 940 bin dekar alanda ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecektir. Takriben 154 bin dekar arazide badem, ceviz, dut gibi gelir getirici türlerde ağaçlandırma yapılması, trüf mantarı üretim ormanı oluşturulması ve salep orkidelerinin yayılış alanlarının genişletilmesi hedefimizdir. Sakız Eylem Planı çerçevesinde İzmir’de takriben 151 bin dekar alanda çalışma yapılması planlanmış olup, 50 bin dekarlık alnında çalışma gerçekleştirilmiştir” dedi.

İZMİR’İN HİZMETKARI OLACAĞIZ

Basın toplantısının ardından bir kahvede vatandaşlarla sohbet eden Bakan Eroğlu 13 yıllık hükümet icraatlarını paylaştı ve “İzmir’in milletvekili olarak hizmetkarınız olacağız, sık sık görüşeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

[Not a valid template]

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu