Çeşme Aktüel

Gaziemir ile Loznitsa arasında dostluk ve işbirliği antlaşması imzalandı

Gaziemir ile Loznitsa arasında dostluk ve işbirliği antlaşması imzalandı
203 views
09 Mayıs 2015 - 13:44

İmza atan, pasta kesen belediye başkanları, ‘Dostluğumuz ebedi olsun” dedi..

Gaziemir Belediyesi ile Bulgaristan’ın Loznitsa kenti arasında ‘dostluk ve işbirliği antlaşması’ imzalandı. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ile Loznitsa Belediye Başkanı Ayhan Haşimov arasında imzalanan protokolle, kültür, sanat, ekonomo, eğitim, gençlik politikası ve barış girişimleri olmak üzere iki kent arasında çok sayıda ortak programın oluşturulması karar altına alındı. Dostluk ve kardeşliğin devamı, işbirliğinin güçlendirilmesi ve iki kentin güçlenmesi amacıyla hazırlanan protokolü imzalayan ve birlikte pasta kesen iki kentin belediye başkanı, “Dostluğumuz ebedi olsun, hiç bitmesin” dedi.

 

‘Burası sizin eviniz’

Kardeş şehir Loznitsa Belediye Başkanı Ahmet Haşimov’a zeytin fidanı armağan eden Başkan Şenol, iki kent arasında karşılıklı anlayış, saygı ve dostluğu daha ileri noktaya taşımak istediklerinin altını çizdi. Ailesinin Bulgaristan göçmeni olduğunun altını çizen Başkan Şenol, “Ben Bulgaristan’a geldiğimde kendimi evimde hissediyorum. Burası da sizin eviniz. Bizler dostuz, akrabayız. Bu antlaşma geç kalınmış bir anlaşma. Bizim birlikteliğimiz çok eskiye dayanıyor. İki şehir arasındaki bağ artık daha güçlü olacak” dedi. Konuk Belediye Başkanı Ahmet Haşimov ise antlaşmayı ‘gelecek nesillere aktarılacak önemli bir miras’ olarak tanımladı.

Invalid Displayed Gallery

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu