Çeşme Aktüel

Çeşme’ye içme suyu sağlayacak barajın temeli atılıyor

Çeşme’ye içme suyu sağlayacak barajın temeli atılıyor
164 views
13 Mayıs 2015 - 7:57

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, geçtiğimiz hafta Çeşme’ye ziyaret etmişti. 6 Haziran seçimleri nedeniyle geldiği Çeşme’de, “İzmir’e ve turizmin incisi Çeşme’ye muhteşem bir tesis daha kazandırdıklarını” ifade ederek “Çeşme Yarımadası’na 2040 yılına kadar içme suyu sağlayacak Karareis Barajı’nın temelini atmaya geliyoruz. Artık Çeşme’de, çeşmelerden memba suyu akacak” demişti.

35 MİLYON TL YATIRIM

Yapılan açıklamada, yeni dönem İzmir’den milletvekili adayı olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, 13 Mayıs Çarşamba günü bugün saat 17.30’da Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek merasim ile 35 milyon TL yatırım bedelli Karareis Barajı’nın temel atma merasimi gerçekleştirileceği bildirildi. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Karaburun ilçesi Balıklıova köyüne 22 km uzaklıkta bulunan Camiboğazı Deresi üzerinde inşa edilecek Karareis Barajı temelden 50 metre yüksekliğe sahip olacak.

2040 YILINA KADAR SU SORUNU OLMAYACAK

Ayrıca, 10 milyon metreküp su depolanacak baraj ile Çeşme Yarımadasına da yılda 2.840.000 metreküp içme suyu sağlanacak. Böylece Çeşme’nin 2040 yılına kadar ki içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak. Barajın Ağustus 2017’de hizmete girmesi planlanıyor.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu