Çeşme Aktüel

5. Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali başvuruları başladı

5. Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali başvuruları başladı
350 views
17 Mayıs 2015 - 22:02

Biz yaşamın kara kuru dallarını renklendirenler, biz hayatın kirli dumanını dağıtan, geleceği renk cümbüşüne katanlarız. Yerden ufak bir yükselti ve en uca ulaşır ağzımızdan çıkan sözcükler. Bizler tarihin en eski sanat dalından birinin yaratıcılarıyız. Tiyatro üreticileriyiz!

Giyip kostümlerimizi, almak için alkışımızı ve değiştirmek için tüm dünyayı bir kere daha bağırıyoruz. Yaşasın Tiyatro!

Karanlık yolların ışığı olmaya, zulme ve ötekileştirmeye inat bir kere daha bağırıyoruz.

Yaşasın Tiyatro!

Yaşayan tüm insanlığın en derin duygularına dokunmak için bir kere daha bağırıyoruz.

Yaşasın Tiyatro!

Sahne üstüne çıkıp replik atması gerekenleri, başka yerlere görevlendirenlere inat bir kere daha bağırıyoruz.

Yaşasın Tiyatro!

4 yıldır olduğu gibi bu sene de Urla’nın mahallelerinde, kahvelerinde replikler uçuşacak. Ustalar amatör tiyatro emekçileriyle buluşacak. Tiyatro izleyicisinin ayağına gidecek.

4 yıldır aralıksız yapılan ve artık geleneksel hale gelen Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali bu yıl 22-23-24-25 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılacak. Türkiye’nin her yerinden katılacak tiyatro ekipleri sokak tiyatrosu performanslarıyla Urla sokaklarını gezecek. Bir çok usta tiyatrocu alanında, amatör tiyatrocularla atölye yapacak, çadırlarda konaklama yapılarak bir sanat kampı havası yakalanacak.

5.Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali Başvuruları 26 Haziran tarihine kadar www.topraksahne.com’dan yapılabilecek.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu