Çeşme Aktüel

Gençlerin Ilıca Plajı seferberliği

Gençlerin Ilıca Plajı seferberliği
154 views
03 Haziran 2015 - 17:08

Çeşme’nin plajlarının temizliğinin kalıcılığını güvence altına almak adına yapılan çalışmaya katılan 300 genç, el birliğiyle Ilıca Plajı’nı temizledi

Çeşme Belediyesi, Çeşme’nin doğal güzellikleri ve çevre temizliğinin korunması için örnek bir çalışma başlattı. Bölgedeki ilkokul ve ortaokul yönetimlerinin işbirliğiyle yapılan çalışmaya, yaşları 9 ile 14 arasında değişen 300 öğrenci katıldı. Çevre kirliliğinin, atıkların doğaya salınımının azaltılarak önlenmesi hedefiyle yola çıkılan çalışmanın ilk ayağı Türkiye’nin en güzel plajlarından olan Ilıca Plajı’nda gerçekleştirildi.

İki günde onlarca torba çöp

Çeşme Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri tarafından düzenli aralıklarla temizliği yapılan Ilıca Plajı, projeye uygun hale getirilmesi için iki gün boyunca temizlenmedi. Çeşme Belediyesi ekiplerinin plaj temizliğine katılan ve yardım eden öğrenciler, sadece iki günlük atıklarla plajın ne hale gelebildiğini gördü. Plajdan toplananların doldurduğu onlarca çöp torbası, atıldığı sırada küçük ve önemsiz olarak algılanan atıkların birleştiğinde nasıl bir çöp yığını haline geldiğini gözler önüne serdi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu