Çeşme Aktüel

‘Ege Seyir’ Çeşme Marina’da sone erdi..

‘Ege Seyir’ Çeşme Marina’da sone erdi..
153 views
16 Haziran 2015 - 16:45

Edinburgh Dükü Prens Philip, Galler Prensi Charles Philip ve York Dükü Prens Andrew’in yönetiminde olduğu dünyanın en eski yat kulübü olan Royal Thames Yacht Club üleyeri, Londra’dan başladıkları yolculuklarını Çeşme Marina’da noktaladı..

Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında Londra’dan yola çıkan Royal Thames Yacht Club (RTYC) üyeleri 2-14 Haziran tarihleri arasında da 50-60 kişilik yatçı misafir grubu ile ‘Ege Seyir’ programlarını gerçekleştirdi. 2 Haziran’da Çanakkale’den başlayan ve Kabatepe, Bozcaada, Ayvalık, Bademli ile devam eden yolculukları 14 Haziran tarihinde Çeşme’de sonlandı.

AKALTAN’DAN KATILIM PLAKETİ
Çeşme Marina’da demir atan RTYC üyeleri, Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan ve ekibi tarafından ağırlandı. Kendileri için hazırlanan kokteylde keyifli anlar geçiren RTYC üyeleri, Çeşme Marina’yı çok beğendiklerini ve tekrar gelmek istediklerini belirttiler. Ayrıca Akaltan tarafından RTYC üyelerine ve bu seyre katkı koyan Catoni Deniz İşleri’nin yöneticisi ve aynı zamanda RTYC üyesi olan Jonathan Beard’e katılım plaketleri takdim edildi.

GALLER PRENSİ CHARLES PHİLİP DE KULÜBÜN YÖNETİMİNDE
1775 yılında İngiltere’de kurulan RTYC, dünyanın en eski yatçılık kulübü olarak bilinmekte. Günümüzde kulübün yönetiminde Edinburgh Dükü Prens Philip, Galler Prensi Charles Philip ve York Dükü Prens Andrew bulunuyor.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu