Çeşme Aktüel

İlk hamle Başkan Dalgıç’tan

İlk hamle Başkan Dalgıç’tan
146 views
16 Haziran 2015 - 17:40

Dünyanın dört bir yanından yüzlerce satranç oyuncusunun Çeşme’de buluşmasını sağlayan Çeşme Open Satranç Turnuvası, Başkan Muhittin Dalgıç’ın yaptığı hamleyle start aldı..

Çeşme Belediyesi tarafından, Türkiye Satranç Federasyonu’nun (TSF) katkılarıyla düzenlenen 3. Çeşme Open Uluslararası Satranç Turnuvası Aya Haralambos Kilisesi’nde başladı. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın açılış hamlesini yaptığı turnuvada 13 ülkeden 300 satranç oyuncusu yarışıyor. Dünya Satranç Federasyonu’nun (FIDE) “Uluslararası Usta” ve “Büyük Usta” unvanını verdiği 50 oyuncunun da mücadele edeceği organizasyona “Dünyanın En İyi 200 Satranççısı” sıralamasında yer alan sporcuların da dahil olmasıyla heyecan arttı.

Türkiye’nin en büyüğü oldu

Çeşme Open Uluslararası Satranç Turnuvası’nın her yıl büyük ilerlemeler kaydettiğini belirten Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, “Sadece üçüncüsü gerçekleştiriliyor olmasına rağmen 13 ülkeden yüzlerce oyuncunun katıldığı organizasyonu önümüzdeki yıl daha da ileriye taşıyacağız” dedi. TSF Çeşme Temsilcisi Mehmet Sarısaç ise “15-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Çeşme Open, Türkiye’nin en geniş alana ulaşan, bir numaralı uluslararası satranç organizasyonu oldu. Bu başarının mimari Başkanımız Muhittin Dalgıç’tır” dedi.

6 gün sürecek

Mücadelenin altı gün boyunca devam edeceği Çeşme Open Uluslarası Satranç Turnuvası, 21 Haziran tarihine kadar sürecek. Turnuvada, Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İsrail, KKTC, Kazakistan Özbekistan, Rusya, Türkmenistan ve Ukrayna’dan satranç oyuncuları mücadele ediyor.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu