Çeşme Aktüel

Dünya mutfaklarının eşsiz lezzetleri Karaferya’da

Dünya mutfaklarının eşsiz lezzetleri Karaferya’da
159 views
20 Haziran 2015 - 8:30

Alaçatı’da Selanik esintili lezzet durağı

Ege ve dünya mutfaklarından seçilen en özel lezzetleriyle birlikte Akdeniz’in eşsiz damak tadını bir araya getiren Karaferya Gurme Restaurant, Alaçatı’daki mekanıyla tatilcilere birinci sınıf bir servis garanti ediyor. Selanik’te Türklerin yaşadığı, bilinen bir Türk kasabası olan Karaferya’nın adını taşıyan restoran, Selanik esintileri ile güzel bahçesinde misafirlerini eşsiz bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

Tecrübesini kendi mekanında kullanıyor

Son yıllarda Türkiye ve İzmir’in gözde tatil yerlerinden birisi haline gelen Alaçatı’da farklı konsepti ve menüsüyle hizmet veren Karaferya Gurme Restauran Yeditepe Üniversitesi Gastronomi bölümünden mezunu Mert Yoncacılar ile ağabeyi İç Mimar Hüseyin Yoncacılar işletiyor. 29 yaşındaki genç girişimci Mert Yoncacılar, dünyanın dört bir yanındaki mutfaklarda edindiği tecrübesini kendi mekanında misafirlerine sunduklarını söyledi.

Zengin menü bulunuyor

Bugüne kadar dünyaca ünlü şeflerle çalıştığını ve dünya mutfaklarının birçoğuna hakim olduğunu  anlatan Yoncacılar, Akdeniz’in zeytinyağlı yemeklerin yanı sıra et yemeklerinde de iddialı olduklarını belirterek “Damak tadına önem veren ve farklı lezzetler arayanların karşısına yepyeni sunumlarla ulaşıyoruz. Menümüzde sabah kahvaltısı, mezeler, antipasti, et yemekleri,ve tatlılarımız yer alıyor. Duru ve romantik bahçemiz Türkiye’deki en iyi on bahçe arasında. Özellikle sunumumuz çok farklı. Hafta sonları da canlı müzik var. Yaz tatili için Çeşme’ye gelen tüm misafirlerimizi güzel bir gün geçirmeleri için bekliyoruz” dedi.

Gastronomi mezunu ve dünya mutfaklarını yakından Mert Yoncacılar ile ağabeyi iç mimar Hüseyin Yoncacılar’ın işlettiği Kareferya Gurme Restoran, zengin menüsü ve farklı sunumu ile Alaçatı’da keyifli bir akşam yemeği için ideal bir adres.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu