Çeşme Aktüel

Yelkenciler, Valilik kupası için yarıştı

Yelkenciler, Valilik kupası için yarıştı
125 views
30 Haziran 2015 - 12:40

Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen Valilik Kupası’nda dereceye girenler kupalarını İzmir Valisi Mustafa Toprak’tan aldılar. Ilıca Yıldızburnu’nda iki gün boyunca gerçekleştirilen yarışlara Optimist, Optimist Junior, Laser 4.7, Laser 4.7 Junior, Laser Radial kategorilerinde 69 sporcu katıldı.

Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nde düzenlenen Valilik Kupası ödül töreninde İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın yanı sıra Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Çeşme Liman Başkanı Nihat Tozman, İzmir Yelken İl Temsilcisi Hakan Kütük, Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, Solo Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Rebii Akdurak, yarışan sporcular ve aileleri yer aldı.

Toprak: “Hedef dünya şampiyonaları”

Nefesleri kesen mücadelelerin ardından düzenlenen kupa töreninde konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, yarışların gerçekleştirilmesinde emeği geçen ve katılan tüm yelkencilere teşekkür etti. Yelken sporunun özellikle İzmir, Alaçatı ve Çeşme için ayrı bir öneme haiz olduğunu ifade eden Toprak, “Müsabakaların güzel geçtiğini düşünüyorum. Rüzgârın kalitesi de gayet iyiydi. Dolayısıyla buradaki gençlerimiz de, sporcularımız da ve onları izleyenler de zevk aldılar. Ben inanıyorum ki Çeşme Yelken Kulübü’nün ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün birlikte hareketi ve diğer kulüp bileşenleriyle birlikte hareket edilerek burası gelecekte hem uluslararası, hem de dünya şampiyonası müsabakalarının yeniden merkezi olacak. Dereceye giren ya da girmeyen herkese, yarışan, bu güzel rekabet içerisinde tatlı rekabet içerisinde sporunun gelişmesi için katkı sağlayan genç yelkencilerimize teşekkür ediyorum. Onların hocalarını, antrenörlerini, ailelerini, herkesi de tebrik ediyorum” dedi.

Türk yelkenciliği için çalışıyoruz

Kulüp olarak amatör yelkenciliğin hiçbir yerde bulamayacağı desteği gördüklerini belirten Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özlem Akdurak ise “Biz çok şanslı bir kulübüz. İzmir Valimiz. Çeşme Kaymakamımız. Spor il müdürümüz, liman başkanımız bizi hiç yalnız bırakmıyor. Zorlu geçen gelişim sürecimizin ardından tünelin ucunda ışık görmemize katkı sağlayan herkese Türk yelken sporu adına teşekkürü borç biliyorum” diye konuştu.

Dereceye kimler girdi?

Optimist Genel kategoride A.R.M. Urla Yelken Kulübü’nden Ege Çikoğlu birinci, Solo Yelken Kulübü’nden Erdem Karagöz ikinci, Çeşme Yelken Kulübü’nden Tarhan Öğütçü üçüncü oldu. Optimist Kız kategorisinde Karşıyaka Yelken Kulübü’nden Zeynep Tuncalı birinci, Göztepe Yelken Kulübü’nden İdil İşsever ikinci ve Ayça Kural üçüncü oldu. Optimist Junior Genel kategoride Karşıyaka Yelken Kulübü’nden Derin Baytur birinci, Göztepe Yelken Kulübü’nden Can Ertürk, Çeşme Yelken Kulübü’nden Demir Dirik üçüncü oldu. Optimist Junior Kız kategorisinde Karşıyaka Yelken Kulübü’nden Lara Cindoğlu birinci, Göztepe Yelken Kulübü’nden Aslı Akbeniz ikinci ve Melis Ertürk üçüncü oldu. Laser 4.7 Karşıyaka Yelken Kulübü’nden Barbaros Hekimoğlu birinci, A.R.M Urla Yelken Kulübü’nden Yılkan Tümurşah ikinci ve Rasim Yaşar üçüncü oldu. Laser 4.7 Junior kategorisinde A.R.M Urla Yelken Kulübü’nden Yılkan Timurşah, Adana Yelken Kulübü’nden Berk Demirkıran ikinci ve Gökova Yelken Kulübü’nden Cem Turgut Engin üçüncü oldu. Laser Radial de ise Berkay Abay ferdi olarak birinci oldu.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu