Çeşme Aktüel

Çok özel plajlara özel temizlik

Çok özel plajlara özel temizlik
142 views
24 Temmuz 2015 - 13:50

Çeşme’nin yaz aylarında artan nüfusuna rağmen ilçe sokaklarını temiz tutabilmek için seferberlik yürüten Çeşme Belediyesi, bölgenin eşsiz plajlarını özel araçlarla temizliyor
Yaz aylarının en popüler merkezlerinin başında gelen Çeşme’de artan nüfusa rağmen kent temizliğinden ödün vermemek adına temizlik seferberliği yürütülüyor. Kış aylarında yaklaşık 40 bin olan nüfusun yaz döneminde 1 milyon dolaylarına ulaştığı kentte, Çeşme Belediyesi Temizlik Hizmetleri ekipleri, artan hizmet taleplerine eksiksiz cevap verebilmek için dört koldan hummalı bir temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Belirli periyotlarda cadde ve sokakların yanı sıra plaj ve denizlerde de özel temizlik araçlarıyla sürdürülen çalışmalarda gece ve gündüz fark etmeksizin farklı ekipler tarafından temizlik hizmeti veriliyor.
Özel araçlar temizlik yapıyor
Yürütülen çalışmalar kapsamında ilçenin her sokağına dokunan Çeşme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çeşme’nin toplamda 133 kilometreyi bulan sahil şeridinde de çalışmalar yapıyor. Plaj ve çevresindeki sokak ile otoparklardaki rutin çöp toplama işlemlerinin yanı sıra kentin ‘eşsiz’ olarak tasvir edilen plajlarının kusursuzluğunu korumak için özel donanımlı araçlar kullanılıyor. Plaj zemininin 25 santimetre derinine kadar ulaşabilen araçla, Çeşme’nin dünyaca ünlü plajları; taş, kalın kum taneleri ve yabancı cisimlerden arındırılıyor. Çeşme plajlarının kendine hayran bırakan güzelliği korunuyor.

Günde 230 ton çöp temizleniyor
Çeşme Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; yaz aylarında artan nüfusa rağmen temizlik hizmetlerinde aksamaya mahal vermemek adına 186 personel, 30 çöp kamyonu, 5 meydan ve sokak süpürme aracı, 3 traktör, 1 yıkama tankeri, 1 tıbbi atık, 1 plaj temizleme aracıyla aralıksız çalışıldığı kaydedildi. İlçe genelinde yürütülen temizlik çalışmalarında, yaz aylarında ekiplerin her gün 230 ton civarında çöp topladığı belirtildi. Vatandaşların istek, ihbar ve şikayetlerini 0(232) 712 98 62’ye bildirebilecekleri açıklandı.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu