Çeşme Aktüel

Festivale görkemli açılış

Festivale görkemli açılış
146 views
01 Ağustos 2015 - 22:13

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından bu yıl 10. Kez gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali, muhteşem bir açılışla moda severlere merhaba dedi. Alaçatı Değirmenler’de düzenlenen festivalin açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, İzmir Terziler Odası Başkanı Mevlüt Turun, İzmir Nakışçılar Odası Başkanı Muin Altın, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş ile sektör temsilcileri ve tasarımcılar katıldı. Festival kapsamında Fotoğraf Sanatçısı Mutlu Kurtbaş’ın da su altı fotoğraflarından oluşan serginin de açılışı yapılırken, Kurtbaş günün anısına Başkanlara eserlerini hediye etti. Festivalin ilk gününde Red Bull kutuları ile tasarlanan elbiselerde ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Moda severleri bekliyoruz

Açılışta konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, İzmir’de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için 10 yıldır bu çalışmayı yaptıklarını belirterek, genç tasarımcıları da bu sayede teşvik ederek sektörlerine kazandırdıklarını söyledi. Kendilerine bu çabalarında her zaman destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çeşme Belediyesi’ne çok teşekkür ettiklerini ifade eden Özden, “Festivalimizde birbirinden farklı etkinlikler var. Her gün 18.00 ila 01.00 saatleri arasında genç tasarımcılarımızın standlarında birbirinden özgün tasarımlarını moda severlerle buluşturacaklar. Ünlü Modacı Atıl Kutoğlu da genç tasarımcılarla moda söyleşileri yapacak. Festivalin ikinci günüde ise Alaçatı Anfi Tiyatro’da ücretsiz olarak yapılacak Sunshine Band Konseri eşliğinde tasarımcılar karma defile gerçekleştirecek. Alaçatı ilk kez Millfest sayesinde konser ile birlikte defileyi hayata geçirirken moda severler de farklı bir gecede bir araya gelme imkanı bulacak. Pazartesi akşam da kapanış partisi ile bu güzel organizasyonu bitireceğiz. Bütün moda severleri Alaçatı’ya bekliyoruz” dedi.

EGSD’ye teşekkür

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da İzmir’in tasarım kenti olması için çalıştıklarını belirterek, bu alanda yapılan bütün çalışmalara destek olmaya çalıştıklarını söyledi. EGSD’nin yaptığı çalışmalarla sektöründe katma değerin artırılması için çaba harcadığını, bunun için kendilerine çok teşekkür ettiğini ifade eden Kocaoğlu, hep birlikte İzmir’in daha iyi yarınlara ulaşması için gayret etmeleri gerektiğini kaydetti.

4 renkli gün

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç da Çeşme Belediyesi olarak ilk günden beri festivale her türlü katkıyı sağladıklarına dikkat çekerek, Çeşme’nin bu tip organizasyonlarla adını dünyaya duyurmasını istediklerini belirtti. Tarihi değirmenlerin altında genç tasarımcıların birbirinden güzel ürünlerini moda severlerle buluşturduklarını anlatan Dalgıç, Alaçatı’nın bu organizasyon ile 4 gün renkli görüntülere sahne olduğunu vurguladı. Konuşmaların ardından stand alanları gezildikten sonra Aile fotoğrafı çekimi ile açılış töreni sona erdi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu