Çeşme Aktüel

Aegean Slow Food Festival’de temsilcimiz Foça’ydı

Aegean Slow Food Festival’de temsilcimiz Foça’ydı
390 views
03 Ağustos 2015 - 23:39

Slow Food Foça Zeytindalı, 25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde Yunanistan’ın 3 bin nüfuslu Patmos Adası’nda yapılan “Slow Food Ege Festivali”ne katıldı. Foça Zeytindalı Birliği, Foça Belediyesi’nin desteğiyle hazırladığı standta, yöresel yemeklerin sunumlarını yaptı.

Ege Slow Food Festivali “Aegean Slow Food Festival”, katılımcılarına, geleneksel yemek kültürü ve öğretilerinin paylaşımı için önemli bir fırsat yarattı.

“Ege Slow Food Festivali”ne, Türkiye ve Yunanistan’dan gelen çok sayıdaki “İyi, Temiz ve Adil” ilkelerini benimsemiş gıda savunucusu katıldı.

Geleneksel gıdanın korunması ile ilgili tartışmaların ve yemek sunumları yapıldığı Ege Slow Food Festivali, Petra-Patinos / Domaine Apocalypse bağ evinde gerçekleştirildi.

Uluslararası Slow Food örgütü tarafından Türkiye’nin ilk Yeryüzü Pazarı “Earth Market” olarak kabul edilen Slow Foça Zeytindalı Birliği, “Slow Food Ege Festivali”nde Foça’ya özgü yemek kültürünün tanıtımını yaptı.

Foça Zeytindalı Birliği, 25 Temmuz Cumartesi akşamı, katılımcılar için Foça’ya özgü bir sofra hazırladı. Sofrada, Slow Food Zeytindalı “Ark Of Taste” ürünü “çekme makarna”, kabuklu “Foça usulü bakla”, “taratorlu börülce” ve “reyhan şerbeti” ikram edildi.

Foça Zeytindalı Birliği Lideri Gül Girişmen ve ekibi, Foça’yı en iyi şekilde temsil etti.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu