Çeşme Aktüel

Genç tasarımcılara Atıl Kutoğlu dopingi

Genç tasarımcılara Atıl Kutoğlu dopingi
157 views
03 Ağustos 2015 - 23:13

Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali’nin üçüncü gününde dünyaca ünlü Türk modacı Atıl Kutoğlu moda tasarımcıları ile bir araya gelerek birikimlerini paylaştı. Muhteşem bir açılışla başlayan, ikinci gününde Sunshine Band Orkestrası’nın eşliğinde yapılan defile ile büyük alkış alan festivalin üçüncü gününde Atıl Kutoğlu, tasarımcılarla buluştu.

“Çalışın, fark yaratın”

Sabah kahvaltılı toplantıda moda tasarımcıları ve moda bloggerları ile sohbet toplantısında biraraya gelen Atıl Kutoğlu, akşam da Değirmenleraltı’nda yer alan standları gezdi. Avenue Restoran’da düzenlenen toplantıda tasarımcıların öykülerini tek tek dinleyen Atıl Kutoğlu, kendi kariyerinden örneklerle tasarımcıların nelere dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Genç tasarımcıların çok çalışmaları ve fark yaratmaları gerektiğine işaret etti. Tasarımların fark edilmesi için tasarımcıların genel kültürünün çok iyi olmasının şart olduğunu, dünyayı izleyerek moda ve sanat alanındaki gelişmelerini yakından takip etmesi gerektiğini belirten Kutoğlu, “Tasarım çok zor bir alandır. Kendinizi sürekli geliştirmek zorundasınız. Dünya trendlerini takip ederek, farklılıklar katarak belirleyici olmalısınız. Bunları yapamadığınız sürece fark yaratamaz ve tasarım kariyerinizi daha iyi noktalara taşıyamazsınız” dedi.

Katma değer artacak

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden de Atıl Kutoğlu’nun dünyada kendisini kabul ettirmiş Türk modacı olduğuna işaret ederek, bu noktalara çok çalışarak ve farklılık yaratarak gelen Kutoğlu’nun örnek alınması gerektiğini söyledi. EGSD olarak tasarım kültürünün daha da gelişerek, üretimde katma değerin artırılması için çaba harcadıklarına işaret eden Özden, Millfest organizasyonu ile genç tasarımcıların sektörle buluştuğunu ve üretimde katma değerin sürekli yükseldiğini vurguladı.

“Kutoğlu, yol gösterici”

Toplantı sonunda Atıl Kutoğlu’na Millfest Alaçatı Moda ve Sanat Festivali’ne katkıları için EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, plaket hediye ederken, moda bloggerlarına da plaket takdim edildi. Ünlü Modacı Kutoğlu, akşam da Değirmenleraltı’nda yer alan standları ziyaret ederek, tasarımcılarla sohbet etti. Tasarımcıların eserlerini çok beğenen Kutoğlu, birkaç farklı tasarım ürününü de satın aldı. Tasarımcılar Kutoğlu’nun bilgi ve tecrübelerinin kendileri için yol gösterici olduğuna işaret ederek, standlarını ziyaret etmesinin büyük bir mutluluk olduğunu vurguladılar.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu