Çeşme Aktüel

Urla sahilleri pırıl pırıl

Urla sahilleri pırıl pırıl
293 views
03 Ağustos 2015 - 23:57

Türkiye Halk Sağlığı kurumunca test edilerek deniz suyu kalitesinin mükemmel çıktığı Urla, sahillerinin de tertemiz kalabilmesi adına belediye ekiplerince gece gündüz temizlenmeye devam ediliyor. Sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla günün büyük bir bölümünü denizlerde geçiren halka pırıl pırıl bir sahil sunmak için çalışan Urla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 110 kilometrelik sahil şeridine sahip Urla’nın kıyılarını tertemiz yapabilmek için gece gündüz çalışıyor.

Mıntıka temizliğinin yanı sıra iş makinalarıyla kumu havalandırarak altta kalan çöpleri, taşları derinlemesine temizleyen belediye ekipleri, Urlalılardan tam not aldı. “Cennet gibi bir yerde yaşıyoruz.” diyen Urla’nın çalışkan Başkanı Sibel Uyar, “Sahip olduğumuz bu güzellikleri korumalıyız. İnsan eliyle tabiata ve çevreye verilen zararın boyutu her geçen gün artıyor. Gelecek nesle daha temiz ve sağlıklı bir dünya bırakabilmek için vatandaşlarımızdan sahillerin kirletilmemesi konusunda daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu