Çeşme Aktüel

Alaçatı’da yarış coşkusu başladı

Alaçatı’da yarış coşkusu başladı
154 views
20 Ağustos 2015 - 18:05

Bir Alaçatı klasiği haline gelen Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali kapsamında dünyanın en hızlı windsurf’çülerini ağırlayan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın üçüncü gününde beklenen oldu ve rüzgarın şiddetini artırmasıyla yarışlar başladı. Pegasus Airlines ana sponsorluğunda bu yıl 9. kez gerçekleştirilen organizasyonun üçüncü gününde kadınlarda Türk sporcular göğsümüzü kabarttı. Klasman lideri Sarah Quita Offringa elenerek bugün için yarışlara erken veda ederken, Alaçatı ayağı öncesi klasmanda üçüncü sırada bulunan Fulya Ünlü günü lider tamamladı. Turnuvadaki bir diğer madalya umudumuz Çağla Kubat üçüncü sırayı elde ederken, Lena Erdil de 5’inci oldu. İkinciliği Fransız Marion Mortefon elde ederken, geçen yılın şampiyonu Fransız Delphine Cousin 4’üncülük ile yetindi.

Mortefon ilk sırada

Erkeklerde ise günü Fransız Pierre Mortefon ilk sırada tamamladı. Mortefon’u İtalyan Malte Reuscher takip ederken, Tristan Algret (Guadalup) üçüncü oldu. Bora Kozanoğlu 12, Ertuğrul Çilingir 14, Enes Yılmazer 15 ve Poyraz Akay 17’nci sırada yer aldı. Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda heyecan bugün yapılacak yarışlarla devam edecek.

 24 Türk windsurf’çü

33 ülkeden 64 erkek, 31 kadın sporcunun kayıt yaptırdığı turnuvada bu yıl erkeklerde 25, kadınlarda ise 12 farklı ülkeden sporcu mücadele ediyor. Organizasyonda 13‘ü erkek, 11’i kadın olmak üzere toplam 24 Türk windsurf’çü derece elde etmeye çalışıyor. Turnuvaya en çok sporcu veren ülke olan Türkiye’yi; 10’u erkek, 5’i bayan olmak üzere 15 sporcu ile temsil edilen Fransa takip ediyor.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu