Çeşme Aktüel

Offringa’nın tek korkusu Türk sporcular

Offringa’nın tek korkusu Türk sporcular
143 views
20 Ağustos 2015 - 18:02

 

OFFRİNGA’NIN TEK KORKUSU TÜRKLER!

Pegasus Airlines Surf&Sound Spor ve Müzik Festivali bünyesinde gerçekleştirilen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın Alaçatı ayağında geçen yıl kadınlarda zirveye çıkan Sarah Quita Offringa, bu yıl da başarısını tekrar etmek istiyor. Ancak bu kez işinin geçen seneye göre daha zor olduğunu düşünüyor. Bunun nedeni ise Kore’deki ilk ayakta küçük bir farkla geçtiği Lena Erdil, klasmanda 3’üncü sırada yer alan Fulya Ünlü ve Çağla Kubat’ın son derece formda olması… Alaçatı’ya kadınlarda lider olarak gelen 24 yaşındaki Arubalı sporcu, “Geçen yıl sponsorum yoktu. O yüzden sadece 2 ayakta yarıştım ve dünya şampiyonu olamadım. Bu sene hedefim şampiyonluk. 4 yıllık eğitimimi (çevre mühendisliği) Holanda’da tamamladım. Bir süre sadece sörf ile ilgilenmek istiyorum. O nedenle master eğitimimi birkaç yıl sonraya bıraktım. Çünkü turnuvalar nedeniyle sürekli dünyanın başka yerlerine gitmem gerekiyor” açıklamasını yaptı.

SURF&SOUND’DAN GENÇLERE BÜYÜK FIRSAT

Öte yandan bugün (20 Ağustos Perşembe) genç sörfçüler için büyük gün. 12 yaş altı sporcular, “Geleceğin Şampiyonları Windsurf Yarışı”nda tecrübe kazanacak. 13-16 yaş aralığındaki windsurf’çüler ise yarış heyecanının yanı sıra toplam 5 bin TL ödüle ulaşmaya çalışacak. “Geleceğin Şampiyonları Windsurf Yarışı”nda boy göstermek için nüfus cüzdanı ile birlikte Pegasus Airlines Surf&Sound Spor ve Müzik Festival alanında bulunmak yeterli olacak.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu