Çeşme Aktüel

Şarkılarla Sözcüklerin Dansı müzikal dinletisi bugün (21 Ağustos) Çiftlikköy’de

Şarkılarla Sözcüklerin Dansı müzikal dinletisi bugün (21 Ağustos) Çiftlikköy’de
159 views
21 Ağustos 2015 - 14:38

Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği Şarkılarla Sözcüklerin Dansı adlı müzikal dinleti, Türk müziği ve Türk sinemasının tanınmış isimlerini aynı sahnede buluşturacak

Yaz aylarında kültür ve sanatın kalbinin attığı Çeşme, önümüzdeki günlerde şarkı ve şiirleri, ezgilerle buluşturan bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği “Şarkılarla Sözcüklerin Dansı” adlı etkinlikte Türk müziği ve Türk sinemasının önemli isimleri bir araya gelecek, aynı sahneyi paylaşacak. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eski Müzikal Direktörü ve Orkestra Şefi Prof. Dr. Erol Erdinç, TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı Elif Güreşçi, tiyatro ve sinema sanatçısı Cihan Ünal’la birlikte sahneye çıkacak.

Halka açık olacak

Çiftlik Mahallesi’ndeki meydanda düzenlenecek müzikal dinletide, Erol Erdinç’in piyanosundan çıkan eşsiz melodilere, Elif Güreşçi’nin billur sesiyle yorumladığı eserler eşlik edecek. Usta tiyatrocu Cihan Ünal da gecede, hem şarkı seslendirecek hem de şiirlere yeniden hayat verecek. 21 Ağustos Cuma akşamı saat 21.00’de düzenlenecek konserin halka açık ve ücretsiz olduğunun bilgisini veren Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, “Edebiyat ve müzik tutkunlarını, bu anlamlı gecenin bir parçası olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu