Çeşme Aktüel

Windsurf Dünya Kupası Alaçatı ayağı şampiyonları belli oldu

Windsurf Dünya Kupası Alaçatı ayağı şampiyonları belli oldu
167 views
23 Ağustos 2015 - 16:32

Çağla Kubat yarışları 3. sırada tamamlayıp kürsüye çıkan tek Türk sporcu olurken, saatte 61 km hıza ulaşan Lena Erdil, kadınlar hız şampiyonu oldu.

Çeşme Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu’nun desteği ile düzenlenen ve bir Alaçatı klasiği haline gelen Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali kapsamında dünyanın en hızlı windsurf’çülerini ağırlayan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda şampiyonlar belli oldu. Rüzgarın istenen düzeye ulaştığı anlarda yapılan son gün yarışları nefes kesti.

ÇAĞLA KUBAT KÜRSÜDE

Turnuva öncesi kadınlarda klasmanda 5’inci sırada bulunan Çağla Kubat, üçüncülük kürsüsüne çıkarak gururumuz oldu. Birinciliği geçen yıl da Alaçatı’da ilk sıraya yerleşen kadınlar klasman lideri Sarah-Ouita Offringa (Aruba Adaları) elde ederken, ikincilik Fransız Marion Mortefon’un oldu. Geçen yılın PWA şampiyonu Fransız Delphine Cousin 4’üncü sırada yer alırken, 19 yaşındaki dünya gençler şampiyonu Fulya Ünlü de 5’inci sıraya yerleşti.

BORA KOZANOĞLU 10. OLDU

Erkeklerde güne lider başlayan kadınlar kategorisinin ikincisi Marion Mortefon’un ağabeyi Fransız Pierre Mortefon yerini korudu ve Alaçatı’nın şampiyonu oldu. Mortefon’u İtalyan Malte Reuscher ve vatandaşı Matteo Iachino takip etti. Alaçatı’ya erkekler klasmanının lideri olarak gelen Fransız Antoine Albeau 7’nci sırada kalırken, güne 13’üncü başlayan Bora Kozanoğlu turnuvayı 10’uncu sırada tamamladı.

KADINLARDA HIZ ŞAMPİYONU LENA ERDİL

Toplam 55 bin Euro para ödülünün dağıtıldığı organizasyonun hız şampiyonları da dün belli oldu. Erkeklerde saatte 69 kilometrelik hıza ulaşan Hollandalı Ben Van Der Steen kadınlarda da saatte 61 kilometreyi gören Lena Erdil birinci oldu. Her iki sporcu da organizasyonun ana sponsoru Pegasus Airlines’tan 1000’er Euro para ödülü kazandı.

ÇEŞME BELEDİYESİ ADINA ÖDÜLLER ŞAKİR KARADEDE’DEN

Festival alanında bulunan windsurf tutkunlarına yönelik yarışlarda ise 2 izleyici Pegasus Airlines’tan yurt dışı gidiş-dönüş, 9 izleyici de yurt içi gidiş-dönüş uçak bileti kazandı. Pegasus Airlines Surf&Sound Spor ve Müzik Festivali’nin bu yıl da sona ermiş olması nedeniyle duygusal anların yaşandığı törende sporcu ve izleyicilere ödülleri; Çeşme Belediyesi Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, Sportsworks Ajans Başkanı Kutlu Torunlar, Pegasus Airlines mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı Serhan Ulga, Pegasus Airlines yönetim kurulu üyesi Emre Berkin, Izair Genel Müdürü Nasuh Çetin, Pegasus Airlines pazarlama direktörü Onur Dedeköylü ve Pegasus Airlines kurumsal iletişim ve sponsor ilişkileri direktörü Diğdem Cengiz Gürsel tarafından takdim edildi.

SPONSORLARA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali’nin gerçekleşmesinde katkısı bulunan Çeşme Belediyesi ve ana sponsor Pegasus Airlines ile co sponsorlar Volvo, Mezzo Mix, Port Alaçatı’ya teşekkür plaketi verildi. Organizasyonun medya sponsoru Power TV ve Power FM ile destekçisi Selva Makarna da teşekkür plaketi takdim edilen kurumlar arasında yer aldı.

95 SÖRFÇÜNÜN 24’Ü TÜRK, 15’İ FRANSIZDI

33 ülkeden 64 erkek, 31 kadın sporcunun mücadele ettiği turnuvaya 13‘ü erkek, 11’i kadın olmak üzere toplam 24 windsurf’çü veren Türkiye’yi; 10’u erkek, 5’i bayan olmak üzere 15 sporcu ile temsil edilen Fransa izledi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu