Çeşme Aktüel

Çeşme Belediyesi gazilerimizi yemekte buluşturdu

Çeşme Belediyesi gazilerimizi yemekte buluşturdu
140 views
19 Eylül 2015 - 22:18

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ilçemizde yaşayan gaziler onuruna Çeşme Belediyesi tarafından Şifne Termal Otel’de bir yemek düzenledi. Yemeğe gazi ve yakınlarının yanı sıra ilçe protokolü katıldı..

Gaziler Günü kutlamaları sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan resmi törenle başladı. Atatürk anıtına çelenk konuldu, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrağımız çekildi. Törene Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Cumhuriyet Başsavcısı’nı vekaleten Savcı Davut Yılmaz, Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan, Çeşme Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilci ve üyeleri, sivil toplum kuruluşları, ilçede ikamet eden Kore Savaşı ve Kıbrıs Harekatı gazileri ile aileleri ve Çeşmeliler katıldı.

ATATÜRK’E MAREŞAL RÜTBESİ VE GAZİ UNVANI VERİLDİĞİ GÜN

Gaziler Günü kapsamında Çeşme Belediyesi tarafından ilçede yaşayan gazi ve aileleri onuruna yemek verildi. Şifne Termal Otel’de düzenlenen yemeğe yaklaşık 50 gazi ve yakını katıldı. Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, yemeğe katılan gazilere teşekkür ederek, kapılarının her zaman kendilerine açık olduğunu söyledi. Gaziler gününü anlamlı kılan an önemli özelliğin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanının verildiği gün olduğunu anımsatan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise “Vatan için hayatlarını hiçe sayan gazilerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum. Bu güzel günde bizi onurlandıran gazilerimize sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu