Çeşme Aktüel

Çeşme Limanı’nda ‘İzmir Parmaklarınızın Ucunda’ projesi

Çeşme Limanı’nda ‘İzmir Parmaklarınızın Ucunda’ projesi
174 views
25 Eylül 2015 - 15:14

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İZKA arasında Bilgi Toplumuna Dönüşüm ve Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programı kapsamında imzalanan, 26 Aralık 2014′ te başlayıp 25 Aralık 2015’te bitilecek 876 bin 200 TL’lik İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinatörlüğündeki proje; İzmir Kültür ve Turizm Derneği, Dokuz Eylül Üniversitesi ile Yaşar Üniversitesi ortaklığında yürütülmekte.

ZİYARETÇİLERİN İZMİR HAKKINDA KOLAYCA BİLGİ EDİNMELERİ SAĞLANACAK

Projenin amaçları arasında; İzmir ilinin, yerli ve yabancı potansiyel turistler tarafından bilinmesi, tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin ulusal ve uluslararası ölçekte daha etkili bir yöntem olan inovatif bilişim teknolojileri kullanılarak tanıtılması, bilişim teknolojileri ile İzmir’e gelen yerli ve yabancı turistlerin seyahatlerinin kolaylaştırılması, ziyaretçilerin kent hakkında kolayca bilgi edinmelerinin mümkün kılınması, İzmir’e gelen ziyaretçilerin seyahat deneyimlerini sosyal medya üzerinden paylaşmaları sayesinde destinasyona çekicilik kazandırılması ve rekabet gücünün arttırılması yer almakta.

DİĞER İLLERE DE ÖRNEK OLACAK

Bugüne kadar İl genelinde kullanılmayan bilişim tekniklerinin kullandığı bu proje mevcut altyapıların geliştirilmesi için Ege bölgesinde yer alan diğer illere de örnek teşkil edecek.

Ayrıca oluşturulacak İzmir Turizm Bilgi Sistemi altyapısı ile hedef kitleye bilgi kirliliğinden arındırılmış metin bilgi ile en güncel görseller sunulacak.

Yerli ve yabancı, mevcut ve potansiyel ziyaretçilerin kentte gitmek istedikleri yerlere nasıl ulaşılacağını öğrenmelerini sağlayarak yaşadıkları deneyimden memnuniyetlerinin en üst düzeye çıkarılması sağlanacak.

ÇEŞME LİMANI’NDA KARŞILAMA MESAJI

İzmir Turizm Bilgi Sistemi (ITBS) tamamlanmasında sonra İTBS’nin mobil uygulama modülü geliştirilmesi, “İzmir Turizm Tanıtım Merkezi” (ITTM) oluşturulması, İzmir İlinde belli noktalara kiosklar yerleştirilmesi, İlimize Adnan Menderes Havalimanı, Alsancak Limanı ve Çeşme Limanı’ndan giriş yapan ziyaretçiler için karşılama mesajı ve mobil uygulama linkini göndermek üzere GSM operatörleri ile anlaşma yapılması planlanmakta.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu