Çeşme Aktüel

İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü İsveçli blog yazarlarını ağırladı

İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü İsveçli blog yazarlarını ağırladı
228 views
25 Eylül 2015 - 20:15

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yurtdışı tanıtımlara devam ediyor. İl Müdürlüğü son bir ay içinde İsveçli Pop yıldızlarının ardından; “İzmir’e özel bir deneyim-gezisi için Müzik” konulu sosyal medya yarışmasını kazanan 11 kişilik heyeti İzmir’de ağırladı. Sosyal medya üzerinde yapılan yarışmada İzmir’in tanıtımına 1milyon 100 ‘tık’ giriş yapılmış oldu. Bir hafta ağırlanan heyet, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü de ziyaret etti.

İZMİR’İN TANITIMINA ÖNEMLİ KATKI

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, İzmir’in güvenli bir şehir olduğunu belirterek; “İsveç’ten gelen melekleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz. İzmir güvenli, emniyetli, deniz ve kumuyla dört mevsim yaşanacak bir şehir. Sizler de bloglarınızda, sosyal medyanızda İzmir’in tanıtımında önemli katkıda bulundunuz. Biz toplu olarak değil birebir tanıtımın önemli olduğuna inanıyoruz. Buna sevgimizi de katıyoruz. Herkesi, ilimize Ülkemize davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

İZMİR’İN TARİHİ VE KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİNİ GEZEREK GÖRDÜLER

Kazanan talihli konuklar, tatilleri boyunca İzmir’in tarihi ve kültürel zenginliklerini gezerek gördüler. Aktif yaşam için sörf, sualtı dalışı, bisiklet turu vb. spor etkinliklerini de geçekleştirerek, İzmir’in yaşanabilir huzurlu bir şehir olgusunu hissetmelerini anlattılar.

Misafirler de bu organizasyona destek veren Türk Hava Yolları ve tüm paydaş kuruluşlara da ayrıca teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Stockholm Müşavirliği ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Sony Music markası Filtr web sitesi üzerinden (müzik dinletme servisi veren dünyanın en popüler hizmetidir) ve sosyal medya üzerinden duyurulan bir kampanya düzenlendi. Kampanya sonucunda İsveç’in yüksek yaşam tarzı blog yazarı Caroline Sandström koçluğunda 11 kişilik blog yazarı ve sosyal medyada aktif katılımcılar seçilerek 14-19 Eylül 2015 tarihleri arasında İzmir’de deneyim-gezisi için Yavaş Şehir (Citta Slow) unvanına sahip ilçemiz Seferihisar’da bir hafta ağırlandı.

ÇEKTİKLERİ GÖRSELLERİ ANINDA SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

Kazanan talihli konukların, tatilleri boyunca tarihi ve kültürel zenginliklerimizi, sağlıklı yaşam konseptinde yerel beslenme alışkanlıklarını deneyimlediğini söyleyen İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kendi elleriyle ‘Kabak çiçeği dolması, ‘Reyhanlı Salata’, Türk usulü hamur işlerini pişirmeyi öğrendiler. Konuklar bu izlenimlerini de gerek fotoğraf, gerekse kısa video kliplerle takipçi sayısı yüksek sosyal medya hesaplarında da anında paylaştılar. Tanıtıcı görüntülü klip oluşturarak İzmir ve Türkiye’nin; İskandinav pazarında tanıtımı yapılmış, olumlu geri bildirimleriyle ülkemize seyahat etme konusunda yararlı bir tanıtım etkinliği gerçekleştirmiş oldular. Bu organizasyona destek veren Seferihisar Belediye Başkanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Rehberler Odası ve Stockholm Türk Havayolları ve diğer tüm paydaş kuruluşlarımıza l Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak teşekkürlerimizi ifade etmek isterim.”

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu