Çeşme Aktüel

Karareis’te domuz alarmı

Karareis’te domuz alarmı
352 views
26 Eylül 2015 - 14:38

Aç kalan domuzlar, tel örgülerle çevrili sitelere girip bahçelere zarar veriyor..
Küresel iklim değişikliği ile dağda aç kalan domuz sürüleri İzmir Karaburun İlçesi Karareis mevkiinde tel örgülerini delip yazlık sitelere girdiler, bahçelere büyük zarar verdiler.
Eylül ayı başında gece yarıları çok sayıda domuz sürüsü, içlerinde insanların oturduğu yazlık sitelerin tel örgülerini geçip bahçelere girdiler ve aynı traktör sürmüş gibi çimleri sürüp ağaçların köklerini kazdılar, büyük zarar verdiler.
Karareis’te yaşayan insanlar bu durum karşısında büyük panik yaşamaya, korkudan gece olunca evlerine kapanmaya başladılar.
Site yönetileri acil olarak tel örgülere takviye yapılmasını gündeme getirirken, resmi makamların da domuzların insanlara zarar vermemesi için acil tedbir almasını istiyorlar.

BİR SPORCU CANINI ZOR KURTARDI
Daha önce de bir eski futbolcu ve teknik direktöre aynı bölgede domuz saldırısı olmuş, bu kişi ayaklarından yaralanmasına rağmen, üzerinde taşıdığı bıçak ile domuzu öldürmüş ve canını zor kurtarmıştı.
Domuzlar uzun zamandır bölgede büyük açlık çekmekte, geceleri keçi ve koyun sürülerine saldırarak büyük zararlar veriyor.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu