Çeşme Aktüel

FOTOĞRAF TUTKUNLARI ‘4 MEVSİM ALİAĞA’ İÇİN YARIŞACAK

FOTOĞRAF TUTKUNLARI ‘4 MEVSİM ALİAĞA’ İÇİN YARIŞACAK
340 views
28 Eylül 2015 - 23:07

Aliağa’nın tanıtımına katkıda bulunmayı, kente ait bir görsel bellek oluşturmayı ve toplumu fotoğraf sanatına özendirmeyi hedefleyen Aliağa Belediyesi, ´4 Mevsim Aliağa’ temalı amatör fotoğraf yarışması düzenliyor. Endüstri kenti Aliağa’nın sanayi dışındaki doğal güzelliklerini ortaya çıkarıp gelecek nesillere aktarmayı da hedefleyen Aliağa Belediyesi, fotoğraf sanatına gönül veren tüm amatör fotoğraf tutkunlarını yarışmanın bir parçası olmaya davet ediyor.

28 EYLÜL’DE START VERİLECEK
Aliağa’nın dört mevsimini anlatan fotoğrafların katılacağı 2. Amatör Fotoğraf Yarışması’nın startı 28 Eylül 2015 tarihinde verilecek. Son başvuru tarihi 1 Eylül 2016 olarak belirlenen yarışmaya katılım için herhangi bir ücret ödenmeyecek. Sadece Aliağa ilçe sınırları içerisinde çekilmiş fotoğrafların dahil olacağı yarışmada;  dereceye giren ilk üç yarışmacı profesyonel ve yarı profesyonel olmak üzere fotoğraf makinesi ile ödüllendirilecek. Yarışmanın dördüncüsüne ise mansiyon ödülü olarak dijital fotoğraf makinesi verilecek. Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan eserler de 22 Eylül 2016 tarihinde düzenlenecek ödül töreninin ardından; Aliağa Belediyesi Fuaye Salonunda açılacak sergiyle beğeniye sunulacak.
BAŞVURULAR ELDEN YAPILACAK
Yarışmacıların objektiflerine yansıttıkları eserler, seçici kurulda bulunan Şenol Gök, Yunus Yeşilöz, Özgür Gün, Ozan Çiçek ve Rıdvan Karapehlivan tarafından değerlendirilecek. 16 Eylül 2016 tarihinde belirlenecek olan yarışma sonuçları Aliağa Belediyesi’nin resmi internet sitesinden duyurulacak. İnternet üzerinden yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar eserlerini belirtilen başvuru süresince Aliağa Belediyesi Basın Bürosuna elden teslim edecek. Katılımcılar yarışmanın başvuru formuna ve yarışma şartnamesine Aliağa Belediyesi’nin resmi internet sitesi http://www.aliaga.bel.tr adresinden ulaşabilecek.

 

GELECEK NESİLLERE ÇOK KIYMETLİ BİR MİRAS BIRAKILACAK
Herhangi bir coğrafyanın bilinmeyen doğal güzelliklerini, arkeolojik zenginliklerini ve karakteristik özelliklerini fotoğrafın görsel gücü ile tanıtmanın önemine değinen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yarışma neticesinde kentin tanıtımında büyük rol oynayacak olan görsel ögelerin ortaya çıkacağına ve bu sayede Aliağa’nın da kapsamlı ve bir o kadarda zengin bir fotoğraf arşivine sahip olacağına inandığını söyledi. Yarışma vesilesiyle kentin sıra dışı güzelliklerini objektiflerine yansıtan Aliağalıların, gelecek nesillere de çok kıymetli bir miras aktaracağını anlatan Başkan Serkan Acar, fotoğraf sanatıyla ilgilenen herkesi ‘4 Mevsim Aliağa’ temalı fotoğraf yarışmasına katılmaya davet etti. Aliağa Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl ilçe tarihinde ilk defa bir amatör fotoğraf yarışması düzenlediklerini hatırlatan Başkan Acar, “İlk defa ‘Bir Başka Aliağa’ adı altında düzenlediğimiz yarışmanın amacına ulaştığını düşünüyorum. Kaldı ki çok olumlu geri dönüşler aldık. Bu bağlamda temasını ´4 Mevsim Aliağa’ olarak belirlediğimiz bu yeni yarışmanın hemen her açıdan daha zengin ve başarılı olacağına inanıyorum. Zira öncekine göre bu yarışmada süre çok daha geniş bir zamana yayıldı. Öte yandan ‘4 mevsim’ olarak belirlenen temanın da daha geniş bir yelpazeyi kapsaması katılımcılara mutlaka büyük avantaj sağlayacaktır” diyerek, yarışmaya emeği geçecek herkese şimdiden teşekkür ettiğini belirtti.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu