Çeşme Aktüel

Belediye meclis toplantısında saygı duruşu

Belediye meclis toplantısında saygı duruşu
139 views
19 Ekim 2015 - 10:33

Çeşme Belediye Meclisi’nin Ekim toplantısı, Başkan Dalgıç’ın önerisiyle şehitlerimiz ve Ankara’daki hain saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımız için yapılan saygı duruşuyla başladı
Çeşme Belediyesi’nin 2016 Mali Yılı Bütçesi ile 2017 ve 2018 yıllarına ait bütçe tahminleri, Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunda görüşüldü. Meclis açılışında, Ankara’daki hain terör saldırısında yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara şifa dileyen Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, son birkaç ayda teröre kurban verdiğimiz şehitlerimiz ve vatandaşlarımız için meclisi bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Başkan Dalgıç, meclis üyeleri, bürokratlar ve vatandaşların saygı duruşuyla başlayan meclis, bütçe görüşmeleriyle devam etti.

ESNAFI VE VATANDAŞI GÖZETEN TARİFELERDE DEĞİŞİKLİK YOK
Meclisten oy birliğiyle geçen 2016 Mali Yılı Bütçesi, 116 milyon 297 bin TL ile Çeşme Belediyesi tarihinin bütçe rekorunu kırdı, Çeşme Belediyesi’nin en yüksek mali yıl bütçesi oldu. Yeni bütçede, 2015 yılında 107 milyon 384 bin lira olan bütçeye göre yüzde 8.32 oranında artış yapıldı. Titizlikle hazırlanan bütçenin Çeşme’ye hayırlı olmasını dileyen Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, “Geçen yıl olduğu gibi belediye tarifelerinde neredeyse hiç değişiklik yapmadan, esnafı ve vatandaşı gözeten, çok dengeli ve başarılı bir bütçe oluşturduk. Hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PERSONEL GİDERİ BÜTÇENİN YÜZDE 15’İ
Çeşme Belediyesi’nin 2016 bütçesi hakkında bilgi veren Başkan Muhittin Dalgıç, “Fen İşleri Müdürlüğü’ne 36 milyon 126 bin TL, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne 17 milyon 946 bin TL aktaracağız. Bütçemizde personel giderlerine ayrılan miktar toplam bütçenin sadece yüzde 15.46’sına denk geliyor. Bu da belediye kadrosunda atıl iş gücünün bulunmadığına, tam anlamıyla dengeli bir kadro kurulduğuna işaret ediyor. Gerçekleştireceğimiz yatırım ve yürüteceğimiz çalışmalarla, daha yaşanabilir olacak Çeşme, insanların hayatlarını burada geçirmek için daha çok özeneceği bir kent haline gelecek” dedi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu