Çeşme Aktüel

Şampiyonların adresi Çeşme

Şampiyonların adresi Çeşme
152 views
20 Ekim 2015 - 11:47

Geçtiğimiz yıl ulusal ve uluslararası pek çok yarışa ev sahipliği yapan Çeşme Yelken ile Solo Yelken Kulüpleri, genç antrenörler Emrah Sürmen ve Atakan Asyalı yönetiminde çıktıkları şampiyonalarda elde ettiği başarılarla 2015 yazının yıldızı oldu.
Sezon başından bu yana milli takımda yer alabilmek için ulusal yarışlarda mücadele eden Çeşme Yelken ile Solo Yelken Kulübü, tüm sınıflarda ay yıldızlı takıma sporcu göndererek güzel bir başarıya imza attı.

LASER RADİAL’DE AVRUPA VE DÜNYA DERECELERİ
Laser Radial sınıfında Solo Yelken adına katılan Berkay Abay Portekiz’de yapılan Avrupa Şampiyonasında Altın Grup’ta yarıştı. Aynı sınıfta Solo Yelken’de adına mücadele eden genç sporcu Nogay Dökmeci Avrupa Şampiyonasında 37’inci, U-21 Dünya Şampiyonası’nda ise 26’ncı sırayı alarak büyük başarı gösterdi.

OPTİMİST’TE BÜYÜK BAŞARI
İngiltere’de yapılan Avrupa Şampiyonası’nda Optimist sınıfında Türkiye’yi Altın Grup’ta temsil eden Solo Yelken Kulübü’nden Arman Tıhmınlıoğlu, 256 katılımcı arasında 43’üncü oldu. Aynı zamanda Avrupa Takım Şampiyonasının kadrosunda başarılı bir performans sergileyerek Türkiye’yi 2’incilik kürsüsüne çıkararak Avrupa 2’inciliğini getirdi.

420’DE DÜNYA 18’İNCİSİ
Japonya’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonasında, 420 sınıfında Türkiye’yi temsil eden Çeşme Yelken Kulübü’nün erkek ve bayan takımı sporcuları Doruk Taneli – Bora Kütük, Leyla Şenocak – Aylin Tezol altın grupta dünya 18’incisi olurken aynı ekip Bulgaristan’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye adına yarıştı.

LASER’DE TÜRKİYE İKİNCİSİ
Öte yandan Can Akdurak Hollanda’da düzenlenen U-21 Avrupa ve Dünya Şampiyonasında Laser Standart sınıfında Altın Grup’taki 156 sporcunun arasına girmeyi başarırken, aynı sınıftaki Çeşme Yelken’in olimpik sporcusu Mustafa Çakır Türkiye 2.si oldu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu