Çeşme Aktüel

Yeşil düzenleme sürüyor

Yeşil düzenleme sürüyor
187 views
17 Kasım 2015 - 11:16

Çeşme Belediyesi’nin çim kaplaması, mevsimlik çiçek ekimi ve fidan dikimi gerçekleştirdiği peyzaj çalışmaları; ilçenin sokak, park ve meydanlarına bambaşka bir görünüm kazandırıyor.

Çeşme Belediyesi ilçenin meydan, park ve yol kenarlarında kapsamlı bir peyzaj çalışması başlattı. Çeşme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar, Atatürk Bulvarı’ndan başladı. Bulvardaki düzenlemenin tamamlanmasını ardından bulvarın Dalyan Mahallesi’ne doğru yönelen 3011 sokak ve 3118 sokaklarıyla bağlantılı olarak ilerleyecek çalışma kapsamında, çiçeklendirme ve ağaçlandırma uygulamalarının yanı sıra farklı ve hareketli dekoratif peyzaj düzenlemelerine de yer verileceği açıklandı.

Fidan dikimi de yapılacak

Çeşme ilçe merkezi girişinde bulunan D300 Karayolu ve Atatürk Bulvarı ile 3118 sokak ve 2122 sokakların kesiştiği kavşakta da mevsimlik çiçek ekimi ve canlı bir peyzaj uygulaması gerçekleştirilecek. İlçenin, sokak ve parklarına bambaşka bir görünüm kazandıracak çalışma kapsamında 2 bin 500 metrekare hazır çim kaplaması, özel ve farklı renkteki taş ve bitkilerle düzenleme yapılacağını belirten Çeşme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, limon selvi, mavi selvi, leymandi fidanlarının dikiminin de gerçekleştirileceğini açıkladı.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu