Çeşme Aktüel

Sakız Adası’na gidecekseniz bu numarayı not alın: 0553 124 27 27

Sakız Adası’na gidecekseniz bu numarayı not alın: 0553 124 27 27
148 views
05 Aralık 2015 - 14:47

Adada Türklere verilen hizmete bir yenisi eklendi. Point Tours rahat iletişim kurmak için bir Türk cep telefon hattını devreye aldı..
Sakız Adası’nda iki yıl önce başlattığı, bisiklet parkuru ve geniş çaplı bisiklet kiralama hizmeti ile farkındalık yaratan, geçtiğimiz yıl ‘5 kişilik apart + Araç’ paketini sezonuna göre 50 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunarak adada bir ilke imza atan adanın önde gelen seyahat acentesi Point Tours şimdi de Türklere yönelik yeni bir uygulama başlattı. Point Şirketler Grubu sahibi Kostas Moundros, Türk turistleri adalarında ağırlamaktan her zaman memnuniyet duyduklarını söyleyerek, “Yaz aylarında, Paskalya, Roket Savaşı, Karnaval gibi özel günlerde adada kiralık araç ve otel sıkıntısı yaşanıyor. Bu nedenle bir Türk cep telefon hattı aldık. Türk turistler adamıza gelmeden önce bu numarayı ararlarsa araç ve otel rezervasyonunu kolaylıkla yapabilirler. Ayrıca ada turları hakkında bilgi almak isteyenler gemiden indikten sonra hayli zaman kaybı yaşıyorlar. Bu bilgileri Türk hattını arayarak daha önceden öğrenebilirler. Ne zaman kaybı yaşanır, ne de yüksek telefon faturası ödemelerine gerek kalmaz. En önemlisi de erken rezervasyon yaptırarak, yoğun sezon ve özel günlerde yüksek fiyata oda ve araç kiralamak zorunda kalmazlar” diye konuştu.

TRAVEL TURKEY FUARI’NA BU YIL DA KATILIYORUZ
Bir önceki dönemde Sakız Adası Belediyesi Turizm Geliştirme Komitesi Başkanı olan ve Türk – Yunan dostluğuna katkılarıyla tanınan Kostas Moundros bu yine Travel Turkey İzmir fuarına katılacaklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“İzmir’de olduğumuz her zaman bir dost, bir kardeş yanına geldiğimizi çok yakından hissediyoruz. Ne de olsa yemeklerimiz ve kültürümüz hemen hemen aynı. Adamıza kim gelirse gelsin eminiz ki çok eğlenecek, Sakız’ı unutamayacak. Ada turlarından alternatif turizme, otel rezervasyonundan araç kiralamaya kadar hizmet veren Point Şirketler Grubu’muz bu yıl fuarda B Salonu E121 nolu stantta misafirlerini ağırlayacak. Arkadaşlarımızı, dostlarımızı, tüm İzmirlileri bekliyoruz.”

ALTERNATİF TURİZM SEÇENEKLERİ SUNUYORLAR
Bu yıl 10-13 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek 9. Travel Turkey İzmir turizm fuarı, yaklaşık 30 ülkeden 1.000’e yakın katılımcı ve 30 bin ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Yunanistan’ın İzmir’e en yakın komşusu olan Sakız Adası (Chios) ise her yıl olduğu gibi bu yıl da, yoğun bir katılımla fuarda yerini alacak.
Point Şirketler Grubu yöneticisi Stamatis Moundros  ise adadaki ‘Roket Savaşı’nın dünyada başka hiç bir yerde olmadığını ve mutlaka izlenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Adamızı fuarda en iyi şekilde tanıtacağız. Çünkü Sakız Adası deniz – kum – güneş dışında Türk turistlere ilginç gelen etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Önümüzdeki ilk etkinlik 31 Aralık’taki ‘Noel Vapurları’. Adada ayrı bir noel geleneği var. Eskiden çam ağacı yoktu, onun yerine noel vapurları vardı. Grupların yaptığı maket vapurlar caddelerde, sokaklarda gezdiriliyor. Uzun zamandır gerçekleştirilen bu geleneksel tören, bu noelde de yapılacak. 2016’ın ilk önemli eğlencesi ise Apokries Karnavalı. Tymiana köyü karnavalın  en ünlü mekanı ama Mesta, Kardamila, Nehori, Volissos ve Elata’da da farklı etkinliklerle kutlanıyor. Karnaval izlemek için Avrupa’ya gitmenize gerek yok. Adanın en önemli etkinliği ise artık dünyada önemli televizyon kanallarının bile takip ettiği Roket Savaşı. Paskalya kutlamalarını artık herkes biliyor.Bu kapsamda Vrondatos’taki roket savaşı dünyada tek ve çok turist çekiyor. Tüm Türkleri bu birbirinden enteresan etkinlikleri görmek, eğlenmek için adamıza bekliyoruz” dedi.

Point Tours iletişim bilgileri şöyle:
Sakız Limanı – Tsittsekli (Çiçekli) Sokak No: 2
(Gümrük yolunda Pizza Palace üst katında)
Türk Cep Tel: 0553 124 27 27
Yunan Cep Tel: 0030 694 838 81 49
Ofis Tel: 0030 22713 06724
Ofis Fax: 0030 2271306757
E.mail: info@travel2chios.gr
Web: www.travel2chios.gr

foto1 (Medium) foto2 (Medium)

foto4 (Medium) foto5 (Medium)

foto6 (Medium)

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu