Çeşme Aktüel

Alaçatı’da Mevlana’yı anma etkinliği düzenlendi

Alaçatı’da Mevlana’yı anma etkinliği düzenlendi
127 views
21 Aralık 2015 - 1:01

15 Eylül Mustafa Çapkan Ortaokulu’nda Mevlana Anma haftasında düzenlenen törende gerek davetliler, gerekse öğrenciler duygulu anlar yaşadı.

Sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolü Hz. Mevlana’nın 742. Vuslat Yıldönümü nedeniyle Alaçatı 15 Eylül Mustafa Çapkan Ortaokulu spor salonunda düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Okul Müdürü Meral Kantemir yaptığı açılış konuşmasında, doğunun ve batının sevgi önderi Mevlana Celaleddin Rumi’nin yaşam felsefesinden önemli kesitler anlattı. Kantemir konuşmasının ardından, etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere, ayrıca bu etkinliğe katılarak onurlandıran davetlilere teşekkür etti.

SEMA GÖSTERİSİ İLGİYLE İZLENDİ

15 Eylül Mustafa Çapkan Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin Mevlana’nın hayatı, şiirleri, sözleri ile ilgili yaptıkları sunumların ardından, İzmir Semazen Grubu tarafından yapılan sema gösterisi, salonda bulunan tüm öğrenci ve konukları Mevlana’nın manevi iklimine sürükledi. Etkinliğe katılan öğrenci velileri ve diğer davetliler, kendi imkanları böyle bir etkinliği organize eden Okul Müdürü Kantemir ile öğretmenleri kutladılar.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu