Çeşme Aktüel

Haftada iki provayla her an konser vermeye hazırlar

Haftada iki provayla her an konser vermeye hazırlar
142 views
18 Şubat 2016 - 18:52

Çeşme Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu’nun başarılı konserlerinin alt yapısı Alaçatı’da oluşuyor. Her Salı ve Cuma günü saat 19:00’da prova için Alaçatı Yağhane Atölye’de bir araya gelen koro üyeleri, bir taraftan verecekleri konserlerin çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan da repertuvarlarına yeni parçalar ekliyor..

Müzik öğretmeni Leyla Ildır’ın şefliğini yaptığı Çeşme Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu provalarını Alaçatı Yağhane Atölye’de yapıyor. Koro şefi Leyla Ildır, tamamı gönüllülerden oluşan 25 kişilik koroda birbirinden değerli seslerin bulunduğuna dikkat çekerek, “Türk Sanat Müziği koromuz iki yıldır Alaçatı’da,  sevgi, paylaşım, mutluluk çatısı altında Atölye Yağhane’de çalışmalarını sürdürüyor. Amaç Türk müziği eserlerinin naif, güzel ruhunu hissederek repertuvarımıza yenilerini eklemek. Şarkılar yaşanmışlıkları anlatır, bizde hissederek, kah eğlenerek kah hüzünlenerek bu duyguları yaşıyoruz. Yıl içinde düzenlediğimiz konserlerle de halkımıza bu naif duyguları aktarmaya çalışıyoruz. İki yıl gibi kısa bir süre içerisinde; Alaçatı Ot Festivali konseri, Çeşme Amfi Tiyatro’da Zeki Müren konseri, huzur evi konserleri ve Çakabey Kültür Merkezi’nde çeşitli konser etkinlikleri gerçekleştirdik. Koromuz her an bir etkinlik ve konser verecek şekilde hazır bulunmakta olup, bunu haftada iki prova yapmaya borçluyuz” diye konuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu