Çeşme Aktüel

KILIÇDAROĞLU’NDAN URLA POSTANE SOKAK VE ZAFER CADDESİ’NE ÖDÜL

KILIÇDAROĞLU’NDAN URLA POSTANE SOKAK VE ZAFER CADDESİ’NE ÖDÜL
656 views
14 Mart 2016 - 12:25

Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği (SODEM) üyesi olan belediyeler arası yapılan SODEM Yerel Yönetim Projeleri ödül töreni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Sığacık Euphoria Aegean Resort&Spa Hotel’de gerçekleşti. Projeleriyle dikkat çeken başarılı belediyelere ödülleri Kılıçdaroğlu verdi.

Sosyal projeler, çevre, kentsel gelişim, tarım, sağlık, çocuk, sanat-kültür- turizm, bilim-tarih, spor, gençlik- eğitim, katılım ve yönetişim, bilgi iletişim, istihdam ve sokak hayvanları olmak üzere 100 belediyeden 500’ün üzerinde proje başvurusunun geldiği yarışmada, Urla Belediyesi kentsel gelişim kategorisinde “Postane Sokak ve Zafer Caddesi, Sokak ve Cephe Sağlıklaştırma Projesi” ile ödüle layık görüldü. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ödülü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aldı.

“ÖDÜLÜ URLALILAR ADINA ALIYORUM”

Başkan Uyar; “Kentsel gelişim alanında aldık bu ödülü. Urla olarak tarihi bir kentiz. Tarihsel geçmişimizi gözler önüne sermek üzere yaptığımız bir çalışmaydı. Tarihi Kentler Birliği, Çekül Vakfı ve İzmir Valiliği ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bir projeydi. Çok mutluyuz. Kendi değerlerimizi herkese göstermek istiyoruz. Benim için çok değerli ve çok önemli bir ödül. Bu ödüle layık gören herkese teşekkür ediyorum. Ödülü Urlalılar adına alıyorum” ifadelerine yer verdi.

“GÜZEL PROJELER TANITILDI”

İki gün boyunca gerçekleştirdikleri toplantıların son derece verimli geçtiğini dile getiren Kılıçdaroğlu; “Yaptığımız projeleri kamuoyuyla paylaşma olanağı bulduk. Belediye başkanlarımız son derece başarılı belediye hizmetlerinin altına imza aldı. Bizim ‘belediye başkanlarımız başarılıdır’ demenin ötesinde kamuoyuna anlatılması çok önemli. Jüri üyelerimize yaptıkları seçim nedeniyle yürekten teşekkür ederim. Eminim zorlandılar ama güzel projeleri bize tanıtma imkanı buldular” dedi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu