Çeşme Aktüel

Çeşmeli organik tarımcılar, destekleme başvurusu son tarihi 25 Mart

Çeşmeli organik tarımcılar, destekleme başvurusu son tarihi 25 Mart
154 views
17 Mart 2016 - 12:31

İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri Organik Tarım yapan üreticilerin desteklemelerden faydalanabilmesi için son başvuru tarihinin 25 Mart 2016 olduğunu bildirdi.

OTBİS (Organik Tarım Bilgi Sistemi) ve ÇKS’de (Çiftçi Kayıt Sistemi) 2015 üretim yılında kayıtlı iseniz ve 2015 hasadını gerçekleştirmiş, ayrıca ürettiğiniz ürüne organik ürün sertifikası düzenlenmişse desteklemelerden yararlanabileceksiniz..

BAŞVURULAR ÇKS’DE KAYITLI OLUNAN İLÇE MÜDÜRLÜKLERİNE

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Nursel Koçyiğit Tekalmaz, organik tarım üreticilerine bakanlık tarafından verilen destek için son başvuru tarihinin yaklaştığını anımsattı. Tekalmaz, “27 Mayıs 2015 tarih ve 29368 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ’deki Organik Tarım Destekleme Uygulamaları ile ilgili belirtilen esaslara göre başvurular kabul edilecek. Üreticilerin başvurularını ÇKS’de kayıtlı oldukları ilçe müdürlüklerine 25 Mart 2016 tarihi mesai bitimine kadar yapmaları gerekiyor” dedi.

2015 HASADI YAPILMIŞ, ÜRÜN SERTİFAKASI DÜZENLENMİŞ OLMALI

Desteklemelerden faydalanılabilmesi için üreticilerin OTBİS (Organik Tarım Bilgi Sistemi) ve ÇKS’de (Çiftçi Kayıt Sistemi) 2015 üretim yılında kayıtlı olması gerektiğini söyleyen Tekalmaz, bu üreticilerin 2015 hasadını gerçekleştirmiş ve ürettiği ürüne organik ürün sertifikası düzenlenmiş olması gerektiğini belirtti.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu