Çeşme Aktüel

35 üniversite Sheraton Çeşme’de buluştu

35 üniversite Sheraton Çeşme’de buluştu
151 views
25 Mart 2016 - 23:28

Geçen yıl ilki düzenlenen Şifa Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu (ŞÜBAT) Tıp Öğrenci Kongresi’nin ikincisini yine Sheraton Çeşme Hotel’de gerçekleşti. Türkiye genelinde 35 üniversiteden 540 tıp öğrencisinin katıldığı kongre üç gün sürdü. Onlarca bilimsel oturumun gerçekleştiği kongrede, öğrenciler de farklı konularda hazırladıkları projeleri sözlü ve poster olarak sundular.
Yoğun bir katılımın gerçekleştiği gala gecesinde ise poster ve sözlü sunumda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.  Sözlü sunumda Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Fethi Önal birinci olurken, İzmir Fen Lisesi öğrencileri Serra Satı ile Meltem Kurt, ŞÜBAT’ın lise öğrencilerine yönelik düzenlediği Bilim Festivali’nde birinci oldukları için kongreye özel davet edildi.
Kongre, son gün yapılan Alaçatı gezisi ile tamamlandı.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu