Çeşme Aktüel

Prof. Dr. Cüceloğlu’yu ağırladık

Prof. Dr. Cüceloğlu’yu ağırladık
133 views
14 Nisan 2016 - 17:19

İlçemizde ÇABA Projesi kapsamında konuk edilen Doğan CÜCELOĞLU öğretmenlerimize ‘Öğretmenin Beş Farkındalığı’nı anlattı..

Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2015 – 2016 eğitim öğretim yılından itibaren uygulamaya koyduğu Çeşme’de Akademik Başarıyı Arttırma (ÇABA) Projesi kapsamında iletişim psikolojisi uzmanı Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nu ağırladı. Cüceloğlu, Radisson Blu Otel’in toplantı salonunda ilçede görev yapan tüm öğretmenlere iletişim, insan ilişkileri ve kendini geliştiren öğretmenin beş farkındalığı konularında hitap etti.

ÖĞRENCİNİN KALBİNDE YER ALMAYAN ÖĞRETMEN KAFASINA DA GİREMEZ

Burçin Karaman Yıldız’ın sunumuyla gerçekleştirilen etkinlikte öncelikle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Suat Ağı söz alarak ÇABA projesi kapsamında bugüne kadar yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Öğretmenliğin başka hiçbir meslekle karşılaştırılamayacağını söyleyen Ağı, öğretmenlerin öğrencilerine bilgisinin yanında sevgisini de vermesi gerektiğini, öğrencinin kalbinde yer alamayan öğretmenin onun kafasına da giremeyeceğini söyledi.

TOPLUMUN AYDINLANMASINA GAYRET GÖSTERİYOR

Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Doğan Cüceloğlu’nu ağırlamaktan kıvanç duyduklarını söyleyen Ağı; kendisinin uzun yıllardır ülkemizde toplumun her kesimine yönelik olarak, gerek konferanslar ve televizyon programları aracılığıyla, gerekse kaleme aldığı kitaplarla toplumun aydınlanması, insanlarımızın yaşamda anlamlı ve önemli yer bulması için gayret gösterdiğini belirtti.

‘ÇABA PROJESİ’ NEDENİYLE DAVETİ KABUL ETTİM

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce söyleşiye katılan öğretmenlere yazarın ‘Öğretmen Olmak’ adlı kitabının hediye edildiği etkinliğin sonunda Cüceloğlu, öğretmenlerle tek tek ilgilenerek kitaplarını imzaladı. Çok nitelikli bir dinleyici kitlesi ile buluştuğunu söyleyen Cüceloğlu, Çeşme’ye gelmesi yönündeki daveti kabul etmesinde, en önemli etkenin ÇABA Projesi olduğunu söyledi. Katılımcı öğretmenlerin memnuniyetlerinin yüzlerinden okunduğu söyleşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç’un Doğan Cüceloğlu ile etkinliğe ev sahipliği yapan Radisson Blu Otel’in genel müdürü Tobias Ammon’a teşekkür plaketi vermesiyle son buldu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu