Çeşme Aktüel

Altın Yunus’a Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi ‘Yeşil Yıldız’ Belgesi

Altın Yunus’a Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi ‘Yeşil Yıldız’ Belgesi
132 views
01 Haziran 2016 - 11:00

Yıllardır Türk turizminin öncülüğünü yapmış, sayısız turizmci ve yönetici yetiştirerek bir okul görevini üstlenmiş Altın Yunus’un çevre duyarlılığı tescillendi..

Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun ilk 1100 yataklı birinci sınıf tatil köyü olarak kurulan Altın Yunus’un çevreye olan duyarlılığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘yeşil yıldız’ ile belgelendirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sürdürülebilir turizm kapsamında; çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesi amacıyla, çevreye duyarlı konaklama tesislerinin sınıflandırılması ve belgelendirilmesi uygulaması kapsamında Altın Yunus Çeşme, ‘Çevreye Duyarlı Konaklama Belgesi-Yeşil Yıldız’ı almaya hak kazandı.

PERSONELE EĞİTİM VERİLDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda görevli uzmanlar, Bakanlığın çevre etiketi uygulaması olan çevreye duyarlı konaklama tesisleri projesi kapsamında Altın Yunus çalışanlarına çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratılması amacıyla doğanın yapısı, çevre kirliliklerinin nasıl meydana geldiği, ekolojik etkilenmeler ve tesislerde alınabilecek önlemler gibi birçok önemli konu başlığında eğitimler verdi.

1974’TE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Yaşar Holding tarafından Ege’nin incisi güzel İzmir’in 80 km. batısındaki Çeşme ilçesinin Boyalık Mevkii Kalem Burnu’nda Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun ilk 1100 yataklı ve birinci sınıf tatil köyü olarak 1972 yılında temeli atılan ve 1974 yılında hizmet vermeye başlayan Çeşme Altın Yunus, 140.000 m2’lik alanı ile Türkiye’nin en büyük turizm tesislerinden biridir.

TURİZMDE YILLARCA ÖNCÜLÜK YAPTI

Altın Yunus, yıllardır Türk turizminin öncülüğünü yapmış, sayısız turizmci ve yönetici yetiştirerek bir okul görevini üstlenmiştir. Ülkemiz turizminin gelişmesinde önemli rol oynayan Altın Yunus, ülke tanıtımında, yabancı ve yerli devlet adamlarının ağırlanmasında, irili ufaklı uluslararası organizasyonlarda büyük ve önemli sorumluluklara imza atmaktadır.

EGE’Yİ DOYASIYA YAŞAMAK İSTEYEN GELSİN

42 yıldır tatil anlayışını yenilikçilikle buluşturan, Ege’nin en gözde yerleşimlerinden Çeşme’de bir mücevher misali ışıldayan Altın Yunus Çeşme, konaklamadan eğlenceye, konferanslardan balo ve düğün gibi etkinliklere kadar bir çok hizmeti bir arada sunarken, Ege’nin tam kalbinde Ege’yi doyasıya yaşamak isteyenleri mükemmel hizmet kalitesiyle en iyi şekilde ağırlamayı sürdürmektedir.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu