Çeşme Aktüel

Celestyal Cruises ile SunExpress’ten İzmir iç turizmine büyük destek

Celestyal Cruises ile SunExpress’ten İzmir iç turizmine büyük destek
138 views
02 Haziran 2016 - 13:42

Celestyal Cruises ile SunExpress’ten stratejik işbirliğine gitti, denizle hava seyahati İzmir’de buluştu. Paket turlarda Yunan adaları yanı sıra İzmir de destinasyon olarak yer alıyor..

Türk tatilcilerin son yıllarda artan kruvaziyer ilgisine hava desteği geldi. Turizmin Ege merkezli iki firması Celestyal Cruises ile SunExpress arasında imzalanan işbirliği kapsamında havayoluyla İstanbul ve Anadolu’dan İzmir’e gelecek tatilciler, Celestyal Cruises ile Çeşme, İzmir ve Kuşadası çıkışlı turlarla Yunan Adaları’nı vizesiz gezebilecek.

YUNAN ADALARI ANADOLU GEZGİNLERİNİ AĞIRLAYACAK

Hava ile deniz yolculuğunu buluşturan bu işbirliği kapsamında, Türk tatilcilerin son yıllarda artan kruvaziyer ilgisine havayolu desteği sağlanıyor. İstanbul, Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, Van olmak üzere toplam 13 noktadan İzmir’e havayoluyla bağlanacak Anadolu gezginleri, Çeşme, İzmir ve Kuşadası’ndan gemiye binerek Celestyal Cruises’la Yunan Adaları keşfini yaşacaklar.

ÖNEMLİ BİR TURİZM ALANINDA BÖLGEMİZE KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Çeşme’de Celestyal Nefeli gemisinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Giancarlo Baltazzi, 1969’da babamız Alex Baltazzi tarafından kurulan Karavan Turizm’in 47 senedir İzmir başta olmak üzere Türkiye turizmine değişik projelerde katkı sağlamakta olduğunu belirterek, “Bu proje şirketimiz için olduğu kadar, benim ve ailemiz için de çok önemli bir proje. Çünkü İzmirli bir aile olarak, Sun Express gibi İzmir’e ve bölgemize yıllardır büyük katkısı olan bir şirketle, kruz gibi önemli bir turizm alanında iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İzmirli diyebileceğimiz bir şirketle birlikte bölgemize turizm açısından bir katkı sağlayacağımızı umuyorum” diye konuştu.

GEÇEN YIL 20 BİN OLAN YOLCU SAYIMIZI BU YIL 45 BİN KİŞİYE ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ

Mayıs ayında Yunan Adaları turlarını başlatan Celestyal Nefeli’nin sezon boyunca Çeşme, İzmir ve Kuşadası’ndan ortalama 20’şer sefer yapacağını belirten Celestyal Cruises Türkiye Temsilcisi Karavan Cruises Direktörü Özgü Alnıtemiz, “Turizmde her şeyin başı ulaşım. Son yıllarda Türk tatilcilerin kruvaziyer turizme ilgisinde ciddi artış var. Geçen yıl 20 bin tatilciyi konuk ettik. 2015 yılında önceki yıla göre yüzde 135 büyüyen Celestyal Cruises olarak bu yılki hedefimiz 45 bin Türk yolcuyu ağırlamak. Kruz yolcularımızın yüzde 70’i uçak, yüzde 10’u otobüs, yüzde 20’si de kendi araçlarıyla gemiye geliyor. Bu stratejik işbirliği çerçevesinde yolcularımıza alternatiflerle uçaklı kruz paketleri sunacağız. Böylece uçak fiyatlarının da sabitlenmesiyle, Anadolu halkına kruz tecrübesini daha ekonomik paketlerle yaşatacağız. Ayrıca İzmir’e gelen yolcularımıza 3, 4 ve 7 günlük ada turu öncesi veya sonrasında, İzmir ve civarında tatil yapmaları için paketler de sunacağız. Bu da sektörün kayıp yılı olan 2016 için İzmir iç turizmine katkı koyacaktır’’ dedi.

3 GÜNLÜK TURLAR 199 EURO’DAN, UÇAK VE TRANSFER OLURSA 249 EURO’DAN BAŞLIYOR

Celestyal Cruises olarak yılda yaklaşık 150 bin yabancı misafiri ağırladıklarını, program akışı gereği bu misafirlerin Türkiye limanlarına da uğradığını, dolayısıyla Türkiye’nin döviz girdisine ciddi bir katkıları da bulunduğunu belirten Özgü Alnıtemiz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’deki kruvaziyer Türk yolcu sayısının yaklaşık 70 – 80 bin civarında olduğunu söyleyebiliriz. 2016 yılında 45 bin Türk yolcuyu taşımakla bu sektörün pazar payının yarısı bizde olacak. İstanbul – İzmir – Çeşme ve Kuşadası limanlarına 165 sefer yapacağız. Yılın 165 günü bir limanda bir gemimiz var diye de değerlendirilebilir. 3 günlük tur fiyatımız 199 Euro’dan başlıyor. Sadece kruz paketimizden bahsediyorum. Sun Expres ile yapacağımız ulaşım ve tabii ki havalimanı transferleri de dahil olmak üzere oluşturacağımız 3 günlük turun paketi de 249 Euro’dan başlayacak. Yüksek sezonda da (temmuz-ağustos) bu fiyatları mümkün olduğunca korumaya çalışacağız. 4 günlük tur 259 Euro’dan,

7 gecelik tur ise 459 Euro’dan başlıyor. Aldığınız hizmete ve kamaraya göre 3 günlük turun en yüksek ücreti ise 1.269 Euro.”

İZMİR’İN İÇ TURİZMİNİN CANLANMASINI DA HEDEFLİYORUZ

Akdeniz ve Ege’ye tarifeli seferlerle en fazla turist getiren SunExpress’in Satış Pazarlama Türkiye Grup Müdürü Ece Şenev ise Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in İzmir’den operasyonlarını başlatmasının üzerinden 10 yıl geçtiğini belirterek, “Biz, İzmirli iş ortaklarımız olan acentelerimiz ve tur operatörlerimizle beraber İzmir’de büyüdük. Bu anlamda da İzmir’in gelişimi için gerekli her türlü desteği verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Bugün de yine İzmir iç turizminin canlanması için iş ortağımız, İzmir’in köklü acentelerinden Karavan Turizm ile işbirliği yaptık. Her zaman olduğu gibi bu işbirliğimizin de amacı İzmir ve İzmir’i tanıtmak” diye konuştu.

CELESTYAL CRUİSES EGE TURLARININ YANI SIRA OTANTİK KÜBA GEZİSİ DE SUNUYOR

30 yıllık tecrübesiyle bir dünya markası olan Celestyal Cruises ana limanı Yunanistan olan tek gemi seyahati operatörü. Yunan Adaları, Türkiye ve Küba’da önde gelen gemi acentesinin ‘Thomson Spirit’ ve ‘Thomson Majesty’ adlı gemileri, dünya devi TUI AG’nin Thomson Cruises şirketine kiralanarak hizmet vermeyi sürdürüyor. Celestyal Cruises, güvenli, emniyetli ve sağlıklı bir yolcu gemisi ortamını destekleyen dünya çapında bir gemi seyahati sektörü birliği olan Cruise Lines International Association (CLIA Europe) / Gemi Seyahati Hatları Uluslar Arası Derneği’nin 2011’den bu yana üyesi. Celestyal Cruises, yolcularına tematik Ege turlarının yanı sıra, 8 günlük seferlerle otantik bir Küba gemi seyahati deneyimi sunuyor. Celestyal Cruises logosu denizi, güneşi ve rüzgarı çağrıştırıyor. Şirket Helen köklerine uzanan hikayesi ile dikkat çekerken, çevreyi korumaya olan bağlılığını da ön planda tutuyor.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu