Çeşme Aktüel

Çeşme Marina’dan ‘Sezona Merhaba’ partisi

Çeşme Marina’dan ‘Sezona Merhaba’ partisi
129 views
04 Haziran 2016 - 18:04

Çeşme Marina’nın geleneksel ‘Sezona Merhaba Partisi’nin altıncısı dün akşam (3 Haziran) düzenlenen kokteyl prolanj ile kutlandı..

Dünya Denizyolu Taşımacılığı PIANC tarafından ‘Jack Nichol – Üstün Tasarım Ödülü’, yine bir başka sektör kuruluşu olan ARKIPARC tarafından ‘Kentsel Kalite İçin Dialog – Karma Kullanım Ödülü’, Marina İşletmeciliği dalında denizcilik sektörünün Oscar’ı kabul edilen Altın Çıpa Ödülü ve İzmir İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Yılın Turizm Yatırımcısı’ olmak üzere çok kısa sürede toplam dört önemli denizcilik ödülünün sahibi Çeşme Marina’nın geleneksel etkinliğine yoğun ilgi vardı. Son iki yıldır olduğu gibi, bu yıl da Grup Son Dakika seslendirdiği parçalarla geceye renk kattı. Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan ile marina ekibinin tam kadro katıldığı etkinliğe Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Çeşme Liman Başkanı Nihat Tozman, Çeşme İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan, Çeşme İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aykan Özsarı, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Savaş Ercan, D – Marin’in Ceo’su ve aynı zamanda bir önceki dönem Çeşme Marina Genel Müdürü olan Kemal Saatçioğlu ve marinada bağlı teknelerin sahipleri ve çok sayıda davetli katıldı.

ÖNCÜ VE YENİLİKÇİ OLMAYI KENDİMİZE İLKE EDİNDİK

Denizcilik turizmine kattığı değerlerle İzmir ve Çeşme’nin en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Çeşme Marina’nın Genel Müdürü Can Akaltan yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Marinamızın geleneksel sezona merhaba partisine hepiniz hoş geldiniz. Çeşme Marina ailesi olarak öncü ve yenilikçi olmayı kendimize ilke edindik. Bu hedefimize doğru ilerlerken bizlerden yardımını esirgemeyen kamu, kurum ve kuruluşlarımıza, yatçılarımıza, kaptanlarımıza, ticari alandaki işletmelerimize ve burada sayamadığım bütün paydaşlarımıza teşekkürü borç biliyorum. Marinamızın bugünlere gelmesinde kuşkusuz en büyük pay çalışanlarıma ait. Bu vesileyle sizlerin huzurunda tüm personelime özverileri ve gayretli çalışmaları için gönülden teşekkür ediyorum.”

DENİZ TURİZMİNİN TÜM ÖGELERİNİ KULLANMALIYIZ

Ardından mikrofona davet edilen Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, ilçemizin üç tarafının denizlerle çevrili olduğunu, denizden hak ettiği paydayı sağlamamız gerektiğini vurgulayarak, “Yani deniz turizminin, bütün öğeleriyle ilçemizde var olması, yaşatılması lazım ki Çeşme’miz gelişsin, kalkınsın. Deniz deyince, insanoğlu belki ilk başlarda yüzerek başlamış deniz sporuna ama daha sonra denizle ilgili çok çeşitli sporlar, eğlenceler geliştirmiş. Deniz turizminde sualtı dalışı, su üzerinde surf, kitesurf ve bugün de marinalarımızda bağlı bulunan yatlarımız var. Şimdi bizim elden geldiğince bu deniz turizmiyle ilgili tüm ögeleri kullanmamız gerekir ki, Çeşme’mizin hak ettiği yeri alsın. Sizler de, bizler için önemlisiniz, çünkü yat turizmi dediğimizde ilçemizde bulunan marinaların, sizlerle işbirliği içerisinde olarak bu turizmi geliştirmesi gerekir. Siz de dostlarınıza, eşlerinize tavsiye edeceksiniz, uzak diyarlardan, hatta uzak ülkelerden yatlar gelecekler, konaklayacaklar ki ilçemize bir girdi sağlasın. Dolayısıyla şimdi bunun sağlanmasında marinalar bizim için önemli” diye konuştu.

İLÇE TURİZMİNE KAZANDIRDIKLARI İÇİN IC MARİNA’YA TEŞEKKKÜR EDİYORUM

İlçemizdeki marinalarımızdan bir tanesinin de IC Marina olduğunu ve kendilerinin de devlet olarak elden geldiğince destek verdiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

“IC Marina da her yıl yaza merhaba resepsiyonu düzenleyerek, hem sizlerin tekrar yeni bir deniz sezonun başlangıcında gönlünüzü hoş ediyor ve ‘Hoş geldiniz’ diyor, hem de yat turizmiyle ilgili sezonu açmış oluyor. Ben şahsım adına, IC Marina’ya ilçemiz turizmine kazandırdıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Ve denizseverler, sizler de bizim için değerlisiniz. İlçemizde konakladığınız yatlarınızla bol bol eğlenin, ilçemizin tadını çıkarın, denizimizin tadını çıkarın, bu da yetmedi eşinizi dostunuzu davet edin, ‘İlçemize gelin’ deyin. O da yetmez, yurt dışından tanıdıklarınızı davet edin, onlar gelsinler. Burada kalabildikleri kadar kalsınlar, yatlarıyla gelsinler ki bizim yat turizmimiz gelişsin. Lafı fazla uzatmak istemiyorum ve güzel bir yaz turizmi sezonu diliyorum.”

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu