Çeşme Aktüel

Belediye, ÇEŞKA ile işbirliği protokolü imzaladı

Belediye, ÇEŞKA ile işbirliği protokolü imzaladı
138 views
16 Haziran 2016 - 12:11

Çeşme Belediyesi ile Çeşme Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi (ÇEŞKA) arasında işbirliği protokolü yapıldı..

Protokolü, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ÇEŞKA adına Başkan Berna Güler, Başkan Yardımcısı Banu Ayhan ve Sayman Sevgi Duman imzaladılar.

BU ATILAN TEMEL, ÖNEMLİ EKONOMİK GİRDİYE NEDEN OLACAK

Çeşme Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan imza törenine, ÇEŞKA üyesi çok sayıda kadın girişimci katıldı. İmza töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ÇEŞKA’nın girişimci ve üretici kadınların birliği olduğunu ve bu birliğin büyümesi gerektiğini vurgulayarak, “Bu atılan temeller, gelecekte önemli ekonomik girdilerin olduğu ciddi bir işe dönüşecektir. Çok kısa bir süre içerisinde bu kadar güzel bir birlikteliğin olumlu sonuçlarını izliyorum. Daha da iyi olacaktır. Önemli olan birbirimize sarılmamızdır. Bugün imzalayacağımız protokolle, sizlerle daha fazla bir arada olabilmek, size katkı sağlayabilmek, alan yaratabilmek ve bununla ilgili belediyenin ekonomik alanda sizlere katkıda bulunabilmeyi amaçlıyoruz. Tabii bu ekonomik katkı, sizlerin cebine para koymak değil. Eğitim olsun, satış üniteleri olsun, üretim alanları ve diğer el sanatları branşları ile ilgili altlığı hazırlayacağız” diye konuştu.

İŞİN İÇİNDE KADIN VARSA, BAŞARI KESİN GELİR

Belediye olarak her zaman yanlarında olacaklarını belirten Başkan Dalgıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer kadınlar varsa işin içinde, başarı kesinlikle gelecektir. ÇEŞKA sayesinde aile bütçelerinize de önemli katkıda bulunacaksınız. Ekonomik özgürlük önemli bir konudur. Sadece burada bir şeylerin üretilip satılmasından ziyade, her birlikte oluşturacağımız programlar içerisinde ÇEŞKA’yı daha da büyüteceğiz. Şu anda 48 üyesi olan ÇEŞKA’nın bir yıl sonra 500 civarına üyeye ulaşacağına inanıyorum. ÇEŞKA’yı büyük bir aile grubu haline getirdiğimiz zaman bunun olumlu sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.”

DESTEĞİNİZ BİZE GÜÇ VERİYOR

ÇEŞKA adına protokolü imzalayan Başkan Berna Güler de yaptığı konuşmada, ilk andan beri belediyenin gücünü ÇEŞKA’nın arkasında hissettiklerini vurgulayarak, “Maddi ve manevi desteği için belediyemize çok şey borçluyuz. Desteğiniz bize güç veriyor. Motivasyonumuz artıyor ve daha çok çalışma azmi veriyor. ÇEŞKA kadınları adına size teşekkür ediyorum” dedi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu