Çeşme Aktüel

Çeşme Open Satranç Turnuvası başladı

Çeşme Open Satranç Turnuvası başladı
141 views
20 Haziran 2016 - 14:54

Bu yıl ilk defa Dünya Satranç Federasyonu tarafından da bir hakem atandı. Azerbaycan’dan İbrahim Mamadov uluslararası hakem olarak bu turnuvada görev yapacak..

Satrancın ustaları dördüncü kez Çeşme’de buluştu..

Dünyanın dört bir yanından yüzlerce satranç oyuncusunun Çeşme’de buluşmasını sağlayan Çeşme Open Satranç Turnuvası, Başkan Yardımcısı Şakir Karadede’nin hamlesiyle açıldı.

Çeşme Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) katkılarıyla düzenlediği ‘4. Çeşme Open Uluslararası Satranç Turnuvası’ tarihi Aya Haralambos Kilisesi’nde başladı. Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede’nin açılış hamlesini yaptığı, 26 Haziran tarihinde sona erecek turnuvada 13 ülkeden, 39’u unvanlı olmak üzere, toplam 365 sporcunun mücadele verecek.

ÇEŞME OPEN 4 YAŞINDA

Turnuvanın açılış hamlesini gerçekleştiren Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede, belediye olarak 4 yıldır turnuvaya destek verdiklerini belirterek, “Çeşme Belediyesi olarak bu yıl da satranç sporunun önemli isimlerini ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Çeşme olarak gerek okullarımızda, gerekse Çeşme Belediyespor’da satranç sporuna verdiğimiz önemi herkes biliyor. Bundan sonra da Çeşme Belediyesi olarak satranç sporuna gönül verenleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

DÜNYÜ SATRANÇ FEDERASYONU DA İLK DEFA HAKEM ATADI

Satranç Federasyonu Çeşme Temsilcisi Mehmet Sarısaç ise yaptığı açıklamada, turnuvada önemli isimlerin mücadele verdiğini dile getirerek, “Bu turnuva ile Çeşme Open’ın çok önemli bir istikrar yakaladığını düşünüyorum. Her yıl artan bir ilgiyle düzenlenen turnuvaya bu yıl yoğun ilgiden dolayı 17 gün önce kayıtları kapatmak zorunda kaldık. 13 ülkeden, toplam 365 sporcunun A ve B kategorilerinde yarışacağı turnuvada belli bir seviyeye ulaşan 39 unvanlı sporcu da dereceye girebilmek için mücadele verecek. Türkiye’deki unvanlı sporcu sayısı açısından katılımı en kapsamlı olan bu turnuva, çok kaliteli bir görünüme kavuştu. İlk defa Dünya Satranç Federasyonu tarafından bir hakem bu turnuvaya atandı. Azerbaycan’dan İbrahim Mamadov uluslararası hakem olarak bu turnuvada görev yapacak. Başta Çeşme Belediyesi olmak üzere, bu turnuvanın düzenlenmesinde bizlere destek olan tüm kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Mücadelenin altı gün boyunca devam edeceği Çeşme Open Uluslarası Satranç Turnuvası, 26 Haziran tarihine kadar sürecek. Türkiye Satranç Federasyonu’nun atadığı hakemlerin görev yapacağı organizasyon hakkındaki ayrıntılı bilgiye http://cesmeopen.tsf.org.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu