Çeşme Aktüel

Son yılların en büyük eroin operasyonu

Son yılların en büyük eroin operasyonu
143 views
02 Eylül 2016 - 16:55

Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran operasyonu gerçekleştiren ekibi tek tek kutladı..

Çeşme Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ile Çeşme Gümrük Müdürlüğü ekiplerince 28 Ağustos Pazar günü saat 16.30 sıralarında Çeşme Limanı’ndan feribotla Yunanistan’ın Sakız Adası’na gitmek üzere Çeşme Ulusoy Limanına gelen BMW marka NIA-7248 plakalı bir otomobilde 32 kilo 850 gram eroin ele geçirildi. Önce gümrük muhafaza ekipleri bir kadının hareketlerinden şüphelenerek risk analiziyle aracı X-Ray cihazına yönlendirdi. Burada aracın arka koltuk kısmında olmaması gereken yoğunluk tespit edildi. Bunun üzerine narkotik köpekler Senna ve Zico devreye girdi. Onların da alarm vermesi üzerine araçta yapılan aramada 60 paket içine gizlenmiş uyuşturucu olduğu saptandı. Araç sahibi Yunanistan ve aynı zamanda Rusya uyruklu V.M. (44) çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Şakran Cezaevi’ne gönderildi. V.M.’nin büyük bir olasılıkla kurye olduğu ve ilk kez Türkiye’ye 9 gün önce İpsala’dan giriş yaptığı öğrenildi.

TEK DEFADA EN BÜYÜK PARTİ

Operasyon sonucu ele geçirilen eroinin Çeşme’de bugüne kadarki en büyük parti, değerinin de yaklaşık 2 milyon lira olduğu ortaya çıktı. Daha önce de 31 Ekim 2010 tarihinde Bulgaristan uyruklu Stoyan Vaskov Pashov Çeşme Gümrüğü’nde 9 kilo 930 gram eroinle yakalanmıştı.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu