Çeşme Aktüel

Kış Trofesi 3. Ayak’ta Sakızlı komşunun katılım sürprizi…

Kış Trofesi 3. Ayak’ta Sakızlı komşunun katılım sürprizi…
141 views
12 Mart 2017 - 11:49

Uluslararası Çeşme Yat Kulüp (ICYC) ve Ege Açık Yat Kulübü’nün (EAYK) ortaklaşa düzenlediği 2017 İzmir Kış Trofesi 3. Ayak Yarışları, 31 teknenin katılımıyla 11 Mart günü Çeşme Marina’da verilen start ile başladı. Bu ayağın sürprizi Sakız Adası’ndan yarışa katılan Code Zero teknesi oldu.

Cumartesi günkü brifingin ardından tekneler iki yarış yapmak için denize açıldı. İlk yarış saat 11:29’da 12 knot altında başladı. Zaman zaman rüzgar 20 knot üstüne çıksa da tüm tekneler keyifli bir yarış gerçekleştirdi. Özellikle Code Zero ile Lezita Lemon teknesi arasında çekişme yarışa renk kattı. Ardından 15:08’de sosis rotalı ikinci yarışın startı verildi. Havanın kötüleşmesi ve rüzgar hızının artması nedeniyle, yarış sırasında hakemler tarafından kısa rota kararı alınan yarış, 16:28’de son teknenin de finişe ulaşmasıyla sonlandı.

ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

Keyifli iki yarış sonrasında Verano’da bir önceki yarış ayağının ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninde, kokteyl sponsorları Barog Marine ve SEY Marin tarafından bu ayakta yarışan tekneler arasında çekiliş yapıldı. Çekiş sonucunda Ada ve Palmarin İzmir Yelken teknelerine Barog Marin tarafından alt yıkama, Arnes teknesine de SEY Marin tarafından motor bakımı hediye edildi.

İkinci Ayak yarışları sonucu birincilik ödül sıralaması şöyle oldu:

IRC 1: Lezita Lemon Sailing,

IRC 2: Arnes,

IRC 3: Mare,

IRC 4: Çeşme Sailing-Lady Fast,

IRC 5: Miranda,

Destek Sınıfı: Ernesto

Yelken Okulları Sınıfı: Happy Lemon Linea Rossa

PAZAR YARIŞLARI ABANDONE, 4 AYAK YARIŞLARI 1-2 NİSAN’DA

Pazar günü Çeşme daha da sert bir hava ile güne başladı. Brifing ardından hakemler tarafından kontrol yapılıp karada tehir verildi. İlerleyen saatlerde rüzgarın hızının daha da artmasından dolayı pazar günkü yarışlar abandone edildi.

Böylelikle İzmir Kış Trofesi 3. Ayak Yarışları sonucunda;

IRC 1’de Lezita Lemon Sailing,

IRC 2’de Palmarin İzmir Yelken,

IRC 3’de Yunus Marin Cygnus,

IRC 4’de Ventus,

IRC 5’de Miranda,

Destek Sınıfı’nda Ernesto ve

Yelken Okulları Sınıfı’nda Happy Lemon Linea Rossa birincilik ipini göğüslediler.

İzmir Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları, 1-2 Nisan tarihlerinde Çeşme’de yapılacak.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu