Çeşme Aktüel

Çeşme’de aynı günde (13 Mart) ikinci mülteci operasyonu

Çeşme’de aynı günde (13 Mart) ikinci mülteci operasyonu
131 views
13 Mart 2017 - 23:40

Havaların ısınmasıyla birlikte insan kaçakçıları harekete geçti. Bir günde İtalya ve Yunanistan’a geçmek isteyen 118 mülteci ile 8 organizatör yakalandı..

Alaçatı Bozalan ile Mersin Limanı mevkiinde bu sabah saat 04:30’da gerçekleştirilen mülteci operasyonunun ardından, saat 08:05’te Çeşme Alev Adası açıklarında görülen içi insan dolu lastik bot için ikinci bir operasyon yapıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı, lastik bot ile Türkiye’yi yasadışı yollarla terk ederek Yunanistan’ın Sakız Adası’na geçmek isteyen biri Irak, biri İran, 33’ü Suriyeli toplam 35 kişiyi yakaladı. Sekizi kadın, ikisi bebek toplam 15’i çocuk, 12’si erkek olan mülteciler Sahil Güvenlik botuyla önce Çeşme Ulusoy Limanı’na, daha sonra Çeşme Belediyesi otobüsüyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Burada kek, meyve suyu, peksimet ve barbunya konservesinden oluşan kumanya ile su dağıtılan mülteciler Alaçatı Polis Merkezi’ne götürüldü. Burada işlemleri tamamlandıktan sonra, sabah Alaçatı’da ele geçen 83 mülteci ile birlikte İzmir Göç İdaresi Mülteci Kabul ve Barınma Merkezi’ne sevkleri yapılacak.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu