Çeşme Aktüel

Fulya Omaç ve Sibel Uyar büyük halalarını, Bülent Baratalı teyzesini sonsuzluğa uğurladı

Fulya Omaç ve Sibel Uyar büyük halalarını, Bülent Baratalı teyzesini sonsuzluğa uğurladı
147 views
20 Mart 2017 - 20:38

Çeşme Aktüel Dergisi İmtiyaz Sahibi Fulya Omaç ile Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar aynı gün içinde iki ayrı cenaze törenine katıldılar.. Önce Alaçatı’da Hüseyin Dalgıç’ın, sonra Çeşmealtı’nda Nebahat Gökçen’in cenaze töreninde taziye dileklerini ilettiler.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ile eski İzmir Milletvekili Bülent Baratalı’nın yakın akrabaları, Fulya Omaç’ın annesinin halası, Köy Enstitüsü emeklisi 90 yaşındaki Nebahat Gökçen 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakımdayken hayatını kaybetti. Cumartesi gecesi mide kanaması teşhisiyle yatırıldığı yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitiren Gökçen’in cenaze törenine eski İzmir milletvekilleri Türkan Miçoğlu, Bülent Baratalı, Yazar Ahmet Uhri, Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Kubilay Aysevener, bir önceki dönem dekanı Prof. Dr. Abbas Türnüklü, Köy Enstitüleri Derneği Başkanı Kemal Kocabaş, CHP İzmir Kadın Kolları eski Başkanı Özgün Utku, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Kurucu Genel Başkanı Halil Vural, CHP Urla İlçe Başkanı Bahri Yalaz, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Özün, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rezzan Silkü, aynı bölümden öğretim üyeleri Prof. Dr. Dilek Direnç ve Prof. Dr. Nevin Koyuncu, Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şeyda Eraslan, Ege Üniversitesi Amerikan Edebiyatı Kültürü ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atilla Silkü, Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih bölümü öğretim üyeleri, Yeni Kuşak Köy Enstitüsü üyeleri, Çağdaş Yaşam Derneği üyeleri,  kızları Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nilsen Gökçen ve emekli müzik öğretmeni Gülsen Esel, damadı emekli maden mühendisi Ragıp Esel, torunları Urla Kadın Kooperatifi görevlisi Gizem Esel ve Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğrencisi Simge Esel  başta olmak üzere yaklaşık 200 kişi katıldı.

BUGÜN BİR CUMHURİYET ÇINARINI TOPRAĞA VERDİK

Urla Çeşmealtı Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Çeşmealtı Denizli Mezarlığı’nda toprağa verilen Nebahat Gökçen’in mezarı başında duygulanan ve gözyaşlarına hakim olamayan Bülent Baratalı bir konuşma yaptı. Baratalı, “Bugün teyzem Rabia Nebahat Mumcuoğlu Gökçen’i, bu ecdat mezarlığında, bu evladı fatihan mezarlığında uzun süredir yatan büyüklerimizin, yakınlarımızın yanında toprağa verdik. Teyzemin babası çok önemli bir din adamı olan İbrahim Ethem Mumcuoğlu. Yemen şehidi Veysel’in kardeşiydi. Büyük dedemiz Serif Mehmet Rumlarla vuruşmuş. Vatanım Sensin dizisinde izlediğimiz Rum cephaneliğini havaya uçuranlardan biri benim dedem Abdurrahman Mumcuoğlu, Şerif Mehmet’in oğullarından biri. Bugün bir cumhuriyet çınarını toprağa verdik. Biz ondan dürüstlüğü, insanlığı öğrendik. Arkasından ne kadar dua etsek az. Güle güle teyzem, Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun” diye konuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu