Çeşme Aktüel

CHP Çeşme’ye 12’si kadın 44 aday adayı başvurusu

CHP Çeşme’ye 12’si kadın 44 aday adayı başvurusu
151 views
19 Ekim 2018 - 17:46

CHP’de aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı. 19 Ekim saat 17:00’ye kadar CHP Çeşme’ye 10 Belediye Başkanlığı, 34 Belediye Meclis Üyeliği için başvuru yapıldı. 26 Ekim’e kadar uzatılan sürede başvuruların artması bekleniyor..

Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) aday adayı olacaklar için 19 Ekim Cuma Saat 17:00 olarak açıklanan son başvuru tarihi, sürpriz bir genelgeyle bir hafta uzatıldı.

Bugün saat 14:30 sıralarında CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğulları tarafından CHP üyelerine gönderilen mesajda; “Değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Aday Adaylık müracaat tarihleri ile ilgili aday adaylarımızdan gelen yoğun talep nedeniyle 2018/1 sayılı genelgemizle başvurular 26.10.2018 cuma saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır” denildi.

10 BELEDİYE BAŞKANLIĞI, 34 BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ BAŞVURUSU YAPILDI

Saat 17:00 itibariyle CHP Çeşme İlçe Başkanlığı’na ulaşan aday adaylığı başvuruları sonucu; Belediye Başkanlığı için 3’ü kadın toplam 10 kişi, Belediye Meclis Üyeliği için ise 9’u kadın toplam 34 kişi dosya teslim etti.

Belediye Başkanlığı aday adaylığı için şu isimler başvuruda bulundu:

Mevcut Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Nükhet Akyıldız, Nilüfer Etkin, CHP Çeşme  Kadın Kolları eski Başkanı Gülseli Saatli, İzmir İl Genel Meclis eski Başkanı Hakkı Berksu, CHP eski İlçe Başkanlarından Mehmet Görgün, Hakan Dalokay, Nedim Gümüş, Onur Saatli ve M. Ekrem Oran.

Dosya teslim eden Belediye Meclis Üyeliği aday adayları ise şu isimlerden oluştu:

Sabise Suna Tamer, Suzan Çırağ, Şeniz İridere, Güneş Barbaros, Ferhunde Atar, Selma Artar, Zarife Büyüksomalı, Seçil Uğulu, Faika Öner, M. Murat Erdoğan, Mehmet Bilgiç, Hakan Aktaş, Veysel Ayhan, Erol Ferit Ergüler, Mehmet Salih Kaya, Ali Bayraktargil, Yüksel Kızılateş, Ersin Kalkan, Seyit Dolunay Onur, İbrahim Cengiz, Kağan Kılıç, Mehmet Ali Tonga, Cem Deniz, İbrahim Şık, Hakan Güvener, Mustafa Coşkun Karaoğlu, Ahmet Peker, Ural Gültekin, Necmettin Kılıçoğlu, Haşan Karakurt, Ahmet Güler, Fatih Özen, İbrahim Tuz ve Hakkı Pamukçu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu