Çeşme Aktüel

Bay Ego’yla ilgili ikinci suç duyurumdur..

Bay Ego’yla ilgili ikinci suç duyurumdur..
157 views
28 Mart 2019 - 12:00

Tarih: 2009 yerel seçimler öncesi..

Mekan : Kerman Otel

Konu: Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu başkanlığında CHP Seçim Komitesi toplantısı

Katılanlar: Halil Saatli, Özlem Sökmen, Abdullah Aküzüm, Ekrem Oran ve diğerleri..

Yerel seçimlerde yapılacaklar masaya yatırılıyor. Bir komite üyesi toplantı masasının üzerine bir broşür koyuyor. MHP’nin dağıttığı broşürde, AKP’nin bir meclis üyesinin mason olduğu bilgisi var. Broşürü getiren, “Faik Abi biz de 2 bin tane bastırıp dağıttıralım mı?” diye sorar. Masada mutabakat sağlanmak üzeredir ki Ekrem Oran, Faik Tütüncüoğlu’na fısıldayarak “Abi ben de masonum, yapmayalım bunu” telkininde bulunur. Faik Bey sinirlenir ve “……….. senin de, ……………” saydırmaya başlar, sonra da Ekrem Oran’a “Kalk git ………. yanımdan ……..” der. Masada çıt yok..

Onurlu bir insan ne yapar bu durum karşısında?

Hadi yormayın böyle zor sorularla beyninizi, ben size söyleyeyim: Kalkar, söyleyecek bir sözü varsa söyler de gider, söyleyecek sözü yoksa kırar boynunu süklüm püklüm salonu terkeder..

Peki bilin bakalım Bay Ego bu durum karşısında ne yapmış olabilir?

Vallahi bravo, hepiniz bildiniz. Adamı tanıyorsunuz artık değil mi? Aynen dediğiniz gibi Bay Ego kös kös masada oturmaya devam etmiş..

*****

Niye anlattım bunu?

Sosyal medyada bazı kıt akıllılar paylaşımda bulunmuşlar:

“Tutturmuş bir masonluktur gidiyor, yalancı herif, yazdıklarına inanmayın..” diyesiymişler..

Bay Ego onca “Sen mason musun?” sorusuna olumlu/olumsuz yanıt vermezse, parmakları tuşlara basabilen akılsızlara, “Senin bildiğin adam bildiğin gibi değil, işte böyle böyle” demek hakkını verdirtir..

Toplumda bildiğimiz ya da bilmediğimiz birçok mason var/vardır. Arkadaşlık, dostluk etmişliğimiz, halen arkadaş, dost olduğumuz da.

Bunlara kimsenin bir itirazı olamaz, benim itirazım belediye başkanlığı gibi bir koltuğa, iradesi ipotek altındaki bir masonun oturmaya talip olmasına.

Kendi kapalı kapılar ardınızda istediğinizi yapabilirsiniz ama Çeşme’yi yönetmeye talip olamazsınız, olmamalısınız.

Böyle bir göreve talip olursanız bizim de size itiraz hakkımız olur..

Bu arada baştaki toplantı anekdotunu bana anlatan, yukarıda adı geçenlerden hiç biri değil, sadece kendilerine “Böyle bir olay yaşandı mı?” diye sorulduğunda kıvırtmayacak, doğruyu söyleyecek insanlar onlar..

*****

Bir başka akıl yoksulu da, “Ne o Çeşme Aktüel, musluklar kesilecek diye paniğe mi kapıldınız?” türü bir yalakalık örneği sergilemiş Bay Ego’ya yaranmak için..

Bak zavallı şahıs, Çeşme Aktüel yayın hayatına 2007 yılında başladı, 2014 yılına kadar olan Faik Tütüncüoğlu döneminde sadece ve sadece 300 TL (yazıyla üçyüz TL) destek gördü. Başka bir kuruşluk reklam almadı. Sen Bay Ego başkan olacak zannediyorsun ya, ki rüyasında görse inanmasın olmayacak öyle bir şey, varsayalım ki seçildi, 5 yıl dediğin nedir ki? Göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor işte. Acaba seninki “ayda 10 bin lira ödeyeceğim” dese dergimizin çeyrek sayfasını verir miyiz sanıyorsun? Hep beraber avucunuzu yalayın.. Bir daha da neyin ne olduğunu bilmeden klavyenin tuşlarını kirletme..

*****

Bay Ego, ilçe başkanıyken partinin ilçe belediye başkanını arkadan hançerlediğin yetmemiş gibi, o sırttaki hançeri sağa sola kanırtarak hala acı vermeye de devam ediyorsun değil mi?

Ben utancımdan yazamıyordum ama rakip ittifak adayı dün (27 Mart) açıkladığı için yazabilirim artık..

Muhittin Başkan her fırsatta “Ben partimin arkasındayım” deyip sana destek verdikçe, sen işi zıvanadan çıkarıyorsun.

Anlatanların yalancısıyım, yine dün bir cenazede yanına yanaşmışsın, “Başkanım iznin olursa bir fotoğraf çekilebilir miyiz?” demişsin..

Pes artık, ortada cenaze var, sen fotoğraf çektirip propaganda yapmak derdindesin..

Hem hangi yüzle be ya?

A’dan Z’ye Muhittin Dalgıç’a ait olan Reisdere’deki sosyal konut projesinin belediye meclisinden geçmemesi, dolayısıyla 1 Nisan sonrasına kalması için, yandaşın bazı meclis üyelerinin karar alınacak meclis toplantısına katılmasını sen engelleyince, projenin AK Partili belediye meclis üyelerinin desteğiyle geçtiğini dün tüm Çeşme öğrendi. Rakibin bunu anlatırken benim yüzüm bir kez daha kızardı ve bir kez daha sana yuh çektim..

*****

Gelelim Şantiye Evleri Yapı Kooperatifi’ne..

Yine rakibinin dünkü konuşmasından duyduğuma göre başkanlık koltuğun altından gitmiş, doğru mu?

Doğru olsa bile o konuda hayli yol katettim, senin peşini bırakmayacağım.

Taa ki savcılığa suç duyurusunda bulununcaya dek..

Gelen bilgiler somut verilerle kanıtlanınca da hemen dilekçemi yazacağım hiç merak etme.

Örneğin otoparkın işletme ruhsatı da, itfaiye raporu da olmadığı söyleniyor, doğru mu bu Bay Ego?

Örneğin son 4 yıldır bazı kooperatif üyelerine yönetim kurulu kararları gitmediği bilgisi geldi.

İnsanlar kooperatifin gelir/gider tablosundan bihaber olduklarını, bu durumdan şikayetçi olduklarını belirtiyor.

Yaz sezonunda günde 600 aracın parka alındığı otoparkın gelirini ve kooperatife aktarılan payını sorguluyorlar. İşletmeci ile yapılan sözleşmeden gelen paranın, otoparkın gelirinin kat be kat altında olduğunu fısıldıyorlar. Doğru mu bunlar Bay Ego?

Kooperatif başkanlığından ayrıldıysan eğer, bu sorular sana sorulmayacak mı sanıyorsun?

*****

Aslında en güzeli ne biliyor musun Bay Ego?

Kooperatif başkanlığından ayrıldığını doğru varsayıyor, işi hiç uzatmamak için buradan ilgili ve yetkili müfettişlere/savcılara suç duyurusunda bulunmak istiyorum..

Hasbelkader gazete çıkardığın için; medyada yer alan suç duyurularının yetkililer tarafından ihbar kabul edilip soruşturma açılabildiğinden haberdarsındır mutlaka..

İşte o hakkımı kullanarak; Şantiye Evleri ile ilgili yukarıda da belirttiğim duyumlarımın doğru olup olmadığının araştırılması için yetkilileri kamuoyu adına göreve davet ediyorum..

Şimdi sen sağ, ben selamet.

Bundan sonrası yetkililere kalmış..

*****

Bir nokta daha var okurların bilmesi gereken..

Bay Ego’nun stratejisi tamamiyle algı operasyonu üzerine kurulu olduğundan, aklına sokulan her cinliği hemen piyasaya sürüyor, sakın inanmayın..

“Ben seçimi garantiledim” havası pompalamak için yaptığı şu marifete bir bakın:

Alaçatı Ot Festivali bu yıl 4-7 Nisan tarihleri arasında ya..

Bay Ego organizasyonla ilgilenen belediyedeki arkadaşlara haber mi salmış, telefon mu etmiş orası ben de muallak, “Festival konserinin organizasyonun siz yapmayın, ben gelir gelmez halledeceğim, bana bırakın..”

Haliyle durum Muhittin Başkan’a aktarılmış, başkan da ne yapsın? Partisinin adayı deyip ‘La havle’ çekinmekle yetinmiş..

Sonuç.. Sırttaki hançer yarası zaten sızım sızım kanamaya devam ederken, bıçağı kanıtrmaya devam eden Bay Ego’nun algı operasyonlarının yanıtı sandıkta kendisine fatura olarak bin misli yansıyacak farkında değil.

Şimdilik son diyeceğim budur..

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu