Çeşme Aktüel

Ak Parti’den CHP’li Belediye Başkanı Oran’a: Verdiğin sözleri yerine getir

Ak Parti’den CHP’li Belediye Başkanı Oran’a: Verdiğin sözleri yerine getir
195 views
22 Ekim 2019 - 17:29

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Çeşme İlçe Teşkilatı bir basın toplantısı düzenledi. İlçe binasında gerçekleştirilen basın toplantısına Ak Parti İlçe Başkanı İlter Etike, Çeşme Belediyesi Ak Partili Meclis Üyesi Namık Kemal Aydoğdu, İlçe Teşkilat Başkanı Erdoğan Yılmaz, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Yüksel Topal, Mustafa Levent Yıldırım, Parti Danışmanları Hüseyin Boyacı, Faruk Ülgen ve Abdurrahman Çelik ev sahipliği yaptı.

Parti teşkilatı olarak, yeni seçilen Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ının seçim vaatlerini ve sonrasında verdiği sözleri gerçekleştirmesi için 7 aydır beklediklerini ve eleştirel bir yaklaşımda bulunmadıklarını belirten Ak Parti İlçe Başkanı İlter Etike, bazı sorunları gündeme getirmenin zamanının geldiğini söyledi.

TOKİ SÖZÜNÜ TUTMASINI BEKLİYORUZ

Belediye Başkanı Oran’ın bir belediye mecliği toplantısında söylediği TOKİ Arıtma Tesisi’nin belediyeye devredilmesi koşuluyla TOKİ evlerine şebeke suyu bağlanacağı sözünü anımsatan İlter Etike, “Gelen bu talep doğrultusunda, ilçemize ve TOKİ’deki hemşerilerimize faydalı olacağı düşüncesiyle gerekli görüşmeleri yapıp Çeşme Belediyesi’ne arıtmanın devri hususunda fikir birliğine vardık. Fakat bizden böyle bir talepte bulunan belediye başkanı yaklaşık 3 aydır bize geri dönüş yapmadı. Kendisinin sözünü tutmasını ve bir an önce arıtmayı belediyenin devralmasını bekliyoruz” diye konuştu.

MERA ALANLARI MAĞDUR ETMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Germiyan bölgesinde yer alan meralık alanda geçimini hayvancılıkla sağlayan vatandaşlarımızın talebi üzerine, Çeşme İlçe Tarım Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yaptıklarını söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Etike sözlerini şöyle sürdürdü:

“Germiyan bölgesi mera alanlarının hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza tahsis edilmesi hususunda fikir birliğine vardık. Gerekli alt yapı çalışması için Belediye Başkanı Oran ile görüştük. Bu konuda belediye, İZSU ve ilgili diğer belediye müdürlükleriyle gerekli adımların atılacağına dair kendisinden söz almış olmamıza rağmen, hiç bir girişimde bulunmadı. Alt yapı sorunun belediye çözmedikçe üreticinin mağduruyeti de sürmekte. Bu konuda da Başkan Oran’ın verdiği sözü yerine getirmesini bekliyoruz.”

ŞEHİTLERİMİZ PARTİLERÜSTÜDÜR

CHP’li Marmaris Belediyesi’nin bir meydana ’15 Temmuz’ ismini verdiği örneğini dile getiren İlter Etike, “Gerek önceki belediye başkanları döneminde, gerekse şuan ki mevcut belediye başkanı döneminde yazılı ve sözlü olarak, Şehit Ömer Halisdemir, Şehit Fırat Çakıroğlu, Şehit Fethi Sekin,15 Temmuz gibi isimlerin ilçemizde de yaşatılması hususunda vermiş olduğumuz önergelerin halen kabul görmemesi ilçe halkımızı derinden üzmektedir. Bu konu partilerüstüdür, vatan meselesidir. Belediye meclisinde bu yönde bir karar almak bu kadar zor mudur?” dedi.

BELEDİYE FESTİVALLERİ KENDİ BÜTÇEYLE YAPSIN

Çeşme’ye katkı koyacak festivalleri kendilerinin de desteklediklerini vurgulayan Etike konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Fakat ilçe esnaflarımızdan festival için bağış talep edildiği konusunda ihbarlar alıyoruz. Çeşme Belediyesi kendi bütçesinden bu festivalleri yapabilecek güçtedir. Eğer böyle bir bağış talebi gerçek ise bunu tasvip etmemiz mümkün değildir. Bir otelci arkadaşımız, ‘Bu ne biçim festival, tek bir rezervasyon almadık. Bir de üstüne cebimizden para mı vereceğiz? Bana gelselerdi bir kuruş vermezdim’ derken, bir çarşı esnafımız ise, ‘Eskiden festivaller böyle sönük mü olurdu? Buna festival değil, olsa olsa panayır denir’ diyerek festivali hissetmediklerini dile getirdi. Kendilerine katılmamak mümkün değil.”

Belediye Başkanı Oran ile ilgili olarak son bir ricalarının olduğuna değinen İlter Etike, “İlçe belediye başkanının hali hazırda Ilıca Plaj Evleri Kooperatif başkanlığı görevini de devam ettirdiği şeklinde ihbarlar alıyoruz. Kendisinin bu konuda etik ve şeffaf açıklamalarını bekliyoruz” dedi.

ÇEŞME’YE KALICI YATIRIMLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın perşembe günleri üye ziyaretlerini düzenli olarak devam ettirdiklerini, teşkilat bazında birlik ve beraberliğini bu vefa ziyaretleriyle pekiştirdiklerini vurgulayan İlçe Başkanı Etike, Çeşme için kalıcı yatırımların takipçisi olduklarını, Çeşmeliler için de düzenledikleri kurslarla meslek sahibi olmalarını sağlayacaklarını belirterek şöyle konuştu:

“Havaalanımızla ilgili son söz Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’dadır. Dosya önüne geldiğinde projenin devamına karar vereceğini düşünüyorum. Hatta iyi yönde revize edileceği duyumunu aldık. Bu sayede Çeşme turizmi çok iyi bir ivme yakalayacaktır. Diğer kalıcı bir yatırım olarak; ilçe merkezimizdeki barınak problemimizin çözümü için Sahil Güvenlik Komutanlığı ile ortak bir barınak projesi yürütüyoruz. Çiftlikköy yolundaki Sepetçi Koyu bölgesinde balıkçılarımızın ve tur teknelerinin barınacağı, sorunsuz hizmet alacağı projemizi son aşamaya getirmiş bulunuyoruz. En kısa zamanda hayata geçireceğiz. Ayrıca Gediz Elektrik’le anlaşmaya varılan toplam 12 milyon lira tutarında bir yatırım sağlıyoruz. Bu vesileyle Gediz Elektrik’in ilçemizdeki gerek duyulan eksikleri gidermesi ve çalışmalarını sürdürmesini sağlamış olduk. Bunların dışında hastanemizde eksik olan tomografi cihazımızın hizmet alım ihalesi gerçekleşiyor. Yakın bir zamanda tomografi cihazımız hizmete girmiş olacak. Çeşmeliler Urla Devlet Hastanesi’ne gitmekten kurtulacaklar. Yine hastanemizde eksik olan kemikölçüm cihazımız hastanemize kazandırılmış ve hizmete girmiştir.”

BU MESLEK KURSLARI ÇOK SES GETİRECEK

İŞKUR ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttükleri meslek kursları programını hayata geçirilmek üzere olduklarını ve çok yoğun başvuru yapıldığını söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı İlter Etike, “Başvurular 1 Kasım itibariyle sonlandırılacağından, Çeşmeliler partimize ya da doğrudan İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’ne müracaat etmekte acele etsinler. İlçemize uygun belirlediğimiz kurslara katılım gösteren kursiyerlerimiz günlük 30 TL ücret alacaklar. Hem meslek sahibi olacaklar, hem de günlük masraflarını çıkarmış olacaklar. İlçemize, vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Çeşmeliler için açılacak kurslar ise şunlar:

– Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği

– Havuz Operatörlüğü

– Genel Muhasebe

– Büro Yönetimi ve Resepsiyonist

– Kat Hizmetleri Elemanı

– Evde Bakım Hizmetleri

– Bahçe Bakımı

– Barista (Kahve hazırlayıp sunan)

– Pastacı Çırağı

– Aşçı Çırağı

– Fotoğraf ve Görsel Düzenleme

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu